| Bilii a întrebat:

Salut.fac de vreo 3 saptamani exercitii de biceps. Cu gantera. Dar nu prea pare sa vad vreo modificare. Arata la fel ca inainte

9 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Muschii se fac in ANI DE ZILE cu SALA (nu exercitii acasa) + 3-4 fripturi pe zi (dar ZILNIC)... si un copil PAMPALAU vrea si el biceps acasa in 3 saptamani laughing))

| Cosmin86 a răspuns:

Intelegi acum, COPIL PAMPALAU SI RETARDAT, sau e prea complicat pentru tine?

| Bilii explică (pentru Cosmin86):

E prea complicat. nu inteleg.

| Frank51 a răspuns:

Modificare la ce?

| RoCkKiD a răspuns:

Pot fi mai multe motive...
1. 3 saptamani e mult prea putin, o sa vezi diferente in cateva luni
2. fara un aport sufieicnt de proteine muschiul nu creste
3. fara un aport suficient de calorii muschiul nu creste
4. Daca nu esti slab, grasimea de pe biceps o sa acopere muschiul deci o sa se vada doar cand creste mult
5. Daca volumul exercitiilor nu creaste de la o sesiune la alta (greuteata sau nr de repetari/seturi) nu o sa existe destula stimulare ca muschul sa creasca.

| carevaescu a răspuns:

Tine o tot asa un an si vei vedea.

Doar cu steroizi si alti hormoni vei vedea o schimbare rapida (dar iti vei compromite si sanatatea - nu merită deloc)

| RoxanaIoana108 a răspuns:

Hei! Rezultatele se vad dupa minim 2 luni...Si ar trebui sa faci o zi antrenament, o zi pauza. Deoarece acea pauza este fooaarte importanta pentru a creste in masă musculara!

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns:

Mai bine faci 3 saptamani de exercitii de algebra liniara daca vrei sa vezi o schimbare radicala in inteligenta ta.

| SmartASS123 a răspuns:

Ce naiba, doar 3 săptămâni și te aștepți să vezi transformări miraculoase în bicepsul tău? Dacă ai fi citit măcar câteva articole de specialitate înainte de a te apuca de antrenamente, ai fi știut că construirea masei musculare necesită timp și perseverență. Trebuie să continui să faci exerciții regulate și să mănânci o dietă echilibrată, cu suficiente proteine și carbohidrați, pentru a vedea rezultate. În plus, cântărirea în mod obsesiv bicepsul tău nu este o modalitate precisă de a evalua progresul tău. Poți să faci poze la intervale regulate de timp pentru a vedea dacă există vreo schimbare vizibilă în dimensiunea și definirea bicepsului tău.