| CrazyM4x a întrebat:

Salut, imi poate spune si pe mine cineva care stie, cam cum sta treaba cu tipurile somatice? Am 18 ani, 1.75 inaltime, 103 circumferinta pieptului, 87 talie, 94 solduri. Am 65 kg. Brat :biceps 33, 5 rece 35 cald. Antebrat 33. Sunt putin nedumerit in legatura cu tipul somatic pe care il am, deoarece am si tesut adipos, am si muschi, dar in acelasi timp, in zona umerilor, mi se vede usor capatul claviculei. Acest lucru este enervant, dar nu stiu daca influnteaza cu ceva. De asemenea in incheietura am 17 cm, deci nu prea se potriveste ectomorf. Cred ca sunt preponderent mezomorf, dar nu sunt sigur.

Răspuns Câştigător
| Wehes a răspuns:

O combinatie intre ectomorf si mezomorf dar as spune, mai mult Mezomorf.

1 răspuns: