| dann50 a întrebat:

Imi puteti recomanda si mie niste proteine cu un raport calitate/pret mai bun? Este prima data cand iau.

9 răspunsuri:
| cristi1505 a răspuns:

Ce tip somatic ai?

| dann50 explică (pentru cristi1505):

Ectomorf

| cristi1505 a răspuns (pentru dann50):

Ai nevoie de un gainer! La tine problema nu este cu numarul de proteine pentru a creste in masa musculara ci cu numarul de carbohidrati.Ca sa iei in greutate iti treubiesc carbohidrati.Un gainer cum este Serious Mass de la ON este foarte bun pentru tine.Iti recomand deoarece este de calitate chiar daca este mai sump. Daca nu dispui de atati bani poti lua un Gfx 8 de la Pro Nutrition.Are un complex de carbohidrati cu proteine esentiali pentru ectomorfi.Dar daca ar fi sa aleg as alege un Serious Mass.Este mult mai bun ca si calitate decat Gfx 8!

| cristif a răspuns:

Whey gold standard de la on, e cea mai buna proteina de pe piata. dar daca zici ca esti ectomorf, tu ai nevoie de un gainer(carbo+proteine, raport).
Daca vrei sa cumperi produse romanesti, iti recomand gfx-8 de la pronutrition. Daca vrei straine, iti recomand serious mass(ON) sau n-large 2 de la prolab. Depinde doar de bugetul tau.

Răspuns utilizator avertizat
| TonyAndrey a răspuns:

Iti recomanda proteine din ZER, pentru ca au absorbtia cea mai rapida.Pentru mine cea mai buna varianta este : http://www.redis.ro/ro/batoane-proteice/27-milk-egg-bar.html
Am mancat d-astea de ma cunoaste vanzatorul destul de bine :))

| cristi1505 a răspuns (pentru TonyAndrey):

De la redis?! laughing).