| iKireS a întrebat:

In curand o sa ma apuc de sala, am nevoie de niste sfaturi, un mic program, ce sa mananc inainte si dupa sala, ce tip de proteine sa iau etc.

6 răspunsuri:
| Stropdeploaie a răspuns:

Salut... daca n ai inca 18 ani. nu te sfatuiesc sa faci sala!
stai linistit. acolo la sala. vei intalni tu pe cineva care sa ti de a un sfat doua!

| venividivici2017 a răspuns:

In primul rand regimul ali. entar este cel mai important.Vegetale,peste,carne de pui, vita. Apoi suplimente proteice.Si nu in ultimul rand iti trebuie timp si motivatie.

| Mynameis93 a răspuns:

Şi eu sunt curioasă de programul care trebuie urmat. Xoxo

| Gafiţa_Ioana_1992 a răspuns:

Fructe si legume este indicat macar dupa ce faci la sala sa mananci un fruct un mar o banana ceva mai usor, si salata verde este foarte buna eu asa fac

| Cosmin86 a răspuns (pentru Gafiţa_Ioana_1992):

Serios? Vrei sa faca muschi cu fructe si legume?

Apuca-te de sah.

| corinaionescu a răspuns:

Ar fi bine ca inainte sa te duci la sala sa faci niste alergari usoare in parc, in jurul blocului, cum poti. Sa mananci de 4-5 ori pe zi, iar portia corecta este cat pumnul persoanei care mananca. Sa incercri sa ai mese bogate in proteine.