| Iulian09 a întrebat:

In legatura cu alimentatia in timpul practicarii de culturism.
Stiu ca trebuie sa iau 6-7 mese pe zi dar nu ma ingras? Si programul meu e de luni pana vineri, sambata si duminica respect alimentatia chiar daca nu merg la sala?

1 răspuns:
| JohnnyBi a răspuns:

Bineinteles ca respecti alimentatia. corpul creste in timpul somnului si in zilele de pauza. tu dimineata cand te trezesti trebuie sa ii dai corpului nutrientii de care l-ai privat noaptea (sunt totusi 8-9 ore in care nu ii dai nimic), de aceea si cea mai importanta masa este micul dejun. depinde ce contin cele 6-7 mese pe zi. ideea este sa mentii metabolismul la o rata destul de alerta, daca mananci 2 mese ai sa te ingrasi mult mai rau, decat daca imparti aceeasi cantitate de mancare la mai multe mese pe zi.