| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
La sala sunt in perioada de masa musculara, dar vreau sa mai bag si 20-30 min banda la viteza 8. Ce ziceti : inainte sau dupa antrenament? De ce?
Multumesc.

7 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Nu stiu ce inseamna viteza 8. Dar in general e mai bine dupa antrenament. Am zis nu stiu ce inseamna viteza 8 dar alergarea de dupa antrenamentul de forta trebuie sa fie usurica. Sa nu fortezi. Daca ai la banda monitorizare cardiaca, vezi ca pulsul sa nu depaseasca 140.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Pai nu vad rostul benzii in perioada de masa, poti face 5 min de revenire la final, cam atat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inteleg diferenta dintre masa si definire, dar acum, in perioada de masa, am adunat putina grasime abdominale, iar din cauza faptului ca mananc mult mi s a dilatat si stomacul putin. de asta m am gandit sa bag 20 min de 2-3 ori pe zi.

| FitMonkey a răspuns (pentru anonim_4396):

20 min de 2-3 ori pe zi? cred ca ai vrut sa spui saptamana

| anonim_4396 explică (pentru FitMonkey):

Da

| cristi1505 a răspuns:

Nu mai baga banda cand esti in perioada de masa. Poti sa te ocupi de banda in perioada de definire daca vrei deoarece este un exercitiu de tip cardio dar nu in perioada de masa.Le iei pe rand.Mai intai masa si dupa definire(sau invers).In perioada de masa incerci sa acumulezi cat mai multa masa musculara iar in perioada de definire te ocupi de grasimea acumulata in perioada de masa(sa o reduci si sa te definesti).

| FitMonkey a răspuns:

8 e ok. nici prea rapind nici prea incet
mai bine sa faci dupa antrenament pentru ca ai toate rezervele epuizate si vei da jos putin mai usor din grasime