| Dadaaaa a întrebat:

Ma numesc Andrada. Sunt din Bistrita. As vrea sa imi spune. ti un sport prin care as putea sa slabesc. Am 13 ani. Fac 14 in septembrie. Am 1.70 inaltime, 57 de kilograme. As vrea mult sa slabesc. Multi spun ca nu sunt grasa. Dar nu conteaza ce spun ei. Eu vreau sa slabesc. Si as vrea sa ma apuc de un sport. Sa imi ocup si timpul. Si sa si slabesc. Si vreau sa ma tin de sport. Sa ma atasez de el. Mersi mult :*!

Răspuns Câştigător
| andreeapap a răspuns:

Exact in cazul tau am fost si eu acum ceva timp.Si am sa iti spun ce sporturi am practicat Am inceput cu innotul.Si nu a mers deloc bine in primel 2 uni a fost totul ok dupa care mergeam si veneam rupta acasa si nu mai eram in stare de NIMIC ca sa nu mai zic de temele pentru scoala si asa.Apoi DANSUL.a fost un sport foarte frumos dar cu timpul m-am plictisit de el apoi a urmat basketul voleiul hanbalul NU MI-AU PLACUT DELOC! Le consider niste sporturi foarte dure toti se imping in tine trag ca de haine iti faci vanatai te lovesti si nu e bine pentru o fata... apoi atletismul e un sport foarte bun in care iti lucrezi toti muschii si merita sa il incerci dar depinde de fiecare eu am inceput sa ma plictisesc pentru ca mi se parea aiurea sa alergi fara nici un scop incontinuulaughing pana cand am vazut la scoala un afis cu tenis de camp.M-am gandit sa incerc iar prima data cand am ajuns pe un teren am luat mingea si racheta in mana iti jur ca am uitat de TOT:de scoala,de teme,de teze,de probleme, de familie, de prieteni. Apoi am ajuns sa continuu sa merg si sa merg acum am 2 ani de cand practic acest sport iar de la greutatea de 54 de kg am ajuns la 45happy. Sper ca te-am ajutat!:*

9 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

Nu esti grasa deloc, da cel mai bun exercitia pentru slabit e saritul corzii, dar daca e sa alegi un sport ca hobby, poti sa faci volei, basket, tenis, inot etc etc chiar daca esti deja inaltawinking

| Laura1092 a răspuns:

atletism, gimnastica aerobica, volei sau poti sa mergi la sala de fitness daca nu ai cluburi prin zona poti sa mergi sa alergi in parc. Daca nu te lasa parintii la sala de fitness in parcuri exista pentru copii aparate de fitness. Sper ca te-am ajutat happy

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Nu esti grasa.Ai procentul de grasime sub 14%.Du-te la sala.Nu faci muschi si forma corpului ca barbatii ba dimpotriva faci forme big grin

| aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Buna. Nu esti grasa ba chiar la 1.70 esti foarte bine,, cat despre sporturi te-as sfatui sa nu faci caiac canoe sau innot deoarece te faci lata in umeri. fa volei fotbal handbal. eu fac fotbal de 7 ani si sunt fata;*. baga-te la handbal! daca vrei sau tenis.

| graffman a răspuns:

Un sport frumos care in afara ca te face sa slabesti in acelasi timp prinzi si forme este dansul dar fiind mai complicat si cam costisitor ai putea incerca inotul care e la fel de bunwinking

| bebin a răspuns:

Pai sunt mai multe sporturi:
- sticlism
-coniac canoe
-halbere
-daca nu slabesti cu astea combina-te la heroina tongue

| Fr3shb0y a răspuns:

Pai du-te la baschet, te mai inalti un pic si iti faci un super corp.Nu iti sugerez sa mergi la inot deoarece vei avea o masa musculara destul de mare si tu esti fata nu cred ca un baiat sar uita dupa vreo nikita.Dar incearca baschetul sau voleiulwinking pls fundasad.

| mihnea173 a răspuns:

Innotul este foarte bun, mai ales pe timpul asta

| Nickname_7742 a răspuns:

Pentru un efect rapid a slabirii incearca sa practici innotul.sora mea a slabit 5 kg in 2 saptamini...
Fundita?winkingwinking