| cenumesapunaici a întrebat:

Pentru cei ce se pricep. Pot combina Mass 20 cu 100℅ whey protein? Daca da, cum? Amandoua se iau dupa antrenament din cate stiu

1 răspuns:
| Cosmin4Fit a răspuns:

Sigur, le poti combina si intr-un singur shake.

Depinde la ce vrei sa le folosesti. Daca ti-ai luat gainerul ca sa cresti in greutate, atunci ar trebui sa-l iei dupa antrenament.

Daca nu...

Stiu ca de obcei gainerele se iau dupa ca, dar poti lua in cazul asta gainerul inainte de antrenament, pentru ca Mass 20 contine carbohidrati, si iti vor folosi in timpul antrenamentelor.

Carbohidratii se transforma in glicogen, sursa principala de energie a organismului in situatiile intense, cum sunt antrenamentele.

Gainerul il mai poti lua inainte si in cazul in care te simti putin cam obosit sau molesit inainte de antrenament.

Poti apoi la cateva minute dupa antrenament sa bagi proteinele 100% Whey Gold Standard.

Cel mai bine este sa testezi, sa vezi cum te simti mai bine si mai "pumped".

Asa ca idee, gainerul contine oricum si proteine, deci ai putea sa pui mai mult gainer si mai putine proteine din zer in mixul tau, daca decizi sa le combini intr-un singur shake.