| RobertEASY a întrebat:

Practic Fitness de câteva luni bune ( 16 ani ), m-am dezvoltat foarte mult in primele câteva luni, însă de ceva timp stagnez, nu e nici o schimbare fizica, dar nici cu greutățile. le folosesc pe aceleași. Întrebarea mea ar fi ce e de făcut sa am din nou rezultate?
Este indicat sa antrenez o grupa de muschi de doua ori intr-o săptămana? Teoretic îmi termin programul in 4 zile
Luni-brațe
Marți-picioare
Miercuri-piept umeri
Joi-spate trapez
Deci as vrea sa fac loc de încă 2 zile de antrenamente, deci am nevoie de sfaturi happy
Mulțumesc anticipat, dau funda!

Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Per ansamblu este OK ceea ce faci insa daca luni face pentru brate, asta inseamna ca doar lunea urmatoare mai faci pentru brate, deci o data pe sapt. efectuezi exercitii pentru brate, de ex. Apoi mai este ceva: de ce asa de mult sport? Mergi la olimpiada? Fa o pauza, apoi reincepe; mai schimba rutina de exercitii fiindca oricine se mai satura de acelasi lucru zilnic; nu crezi? Corpul nostru este ceva viu, deci simte tot, face tot, gandeste tot - poate s-a suprasaturat de acelasi lucru zilnic. Numai bine!