Întrebare recomandată | Smokey13s a întrebat:

Stie cineva ce proteine sunt recomandate pentru cresterea masei musculare si arderea grasimilor?
As vrea sa iau ceva, dar nu stiu ce.

10 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu exista proteine pentru arderea grasimilor, pentru arderea grasimilor exista termogenice, lipotropice, etc.

| TudyCFR a răspuns:

Majoritatea ar fi pentru aceste lucruri din cate stiu eu.

Răspuns utilizator avertizat
| Lapusneanu a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa nu iei nimic. Toate au efecte adverse de tipul toxicitate hepatica, impotenta. Cel mai bine ar fi sa ai o alimentatie bogata in proteine si saraca in lipide.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Lapusneanu):

Serios? Impotenta si toxicitate de la suplimente?

Argumenteaza aberatiile astea te rog

| Ionait a răspuns (pentru Lapusneanu):

A nu se confunda suplimentele cu steroizii (unii nefiind atat de distrugatori pe cat ii consideri tu - HGH, Danabol, Anavar)

| Lapusneanu a răspuns (pentru Cosmin86):

Care 'suplimente' frate? Suna bine tare si poti sa o si crezi daca esti venit acu de pe marte......Luand suplimente nu faci masa musculara

| Cosmin86 a răspuns (pentru Lapusneanu):

Mai, daca nu stii NIMIC, atunci nu mai abera, ok?

Venit de pe marte? Am cativa ani de sala + peste 100 de seminarii de nutritie la care am participat si stiu despre sportul asta.

Cu 5-6 mese pe zi ( mancare + suplimente ) am obtinut 43 in brat si multe altele.

Cat timp nu stii NIMIC, nu mai comenta, mai documenteaza-te, ok?

Poti incepe aici:
http://www.doctor.info.ro/concentratele_proteice.html

Articol scris de medici.

| AdeleWalker a răspuns:

Alimente care ajuta la dezvoltarea masei musculare: soia, carnea de pui, pestele, ouale, laptele etc.
Dar ca sa arzi grasimile e nevoie sa practici sport. big grin