| thegame12 a întrebat:

Salut,stie cineva remedii pentru durerea de rinichi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mia spus cineva ca ia trecut durerea de rinichi, atunci cand a baut ceai de urzici neindulcit. Ceaiul de urzici curata rinichii si diminueaza durerile la rinichi.

9 răspunsuri:
| AfroBelgianu a răspuns:

Salut, thegame12

Incearca ceaiuri de la plafar, in special cel de urzici baut seara inainte de culcare.

O zi buna!

| MrMuscolo a răspuns:

Iei creatina sau iei ceva? trebuie sa stim

| thegame12 explică (pentru MrMuscolo):

Am luat mai multa creatina acum 3 zile si de atunci a inceput durerea(a doua zi)

| Cosmin86 a răspuns (pentru thegame12):

De ce naiba ai luat "mai multa creatina"? ce e asa greu sa respecti dozele scrise pe cutie?

| thegame12 explică (pentru Cosmin86):

Era creatina praf nu pastile si nu avea nicio masura, la magazin mi-a zis sa pun o lingurita de 5 grame dar am pus cate 2 linguri de 5 grame, a doua zi au inceput rinichii

| Cosmin86 a răspuns (pentru thegame12):

Exact, ramai la 5 grame, o lingurita. nu te juca cu creatina

| thegame12 explică (pentru Cosmin86):

Aproape mi-au treut rinichii complet, daca incep sa iau de poimaine iar creatina nu mai mult de 5 grame e posibil sa ma doara iar sau nu?

| Cosmin86 a răspuns (pentru thegame12):

Daca iei maxim 5 grame, NU

tot ce depaseste cantitatea aia o sa forteze rinichii grav ( dupa cum ai vazut pe viu )

| thegame12 explică (pentru Cosmin86):

OK,asa am sa fac, mersi pentru raspunsuri