| Madalin26w6w6e6e7 a întrebat:

Sunt baiat am 16 ani si 2 luni de cand fac volei. Tata are 1.78, iar mama 1.64.Credeti ca pot ajunge la o inaltime intre 1.75-1.80?

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Desigur. Da' sa nu te apuci sa te lasi peste 2-3 luni ca nu cresti suficient de repede. Posibil sa prinzi un puseu de crestere in urmatorii 2 ani. Eu am facut volei si pe la 15 ani erau colegi carora le scuipam seminte in cap (eu avand vreo 1.85 atunci). In timpul liceului, eu am mai luat doar 2 centimetri, iar majoritatea celor mai mici ca mine imi scuipau ei seminte in cap dupa aia...

| LiveTheMoments a răspuns:

Tot ce se poate. Poate ai mostenit mai mult inaltimea de la tatăl tău si atunci vei creste sau ai mostenit mai mult de la mama ta si vei rămâne mai scund.
Oricum aivtoate sansele.

Răspuns utilizator avertizat
| kreatorNO a răspuns:

Desigur! big grin