| alexAlexalex9991 a întrebat:

Acum un an si jumatate, pe la 15-16 ani am avut o cazatura cu bicicleta si mi-am fracturat antebratul in 5 locuri, dupa m-am operat, mi-au pus-o la loc etc.
Eu vreau sa intreb daca acum dupa un an jumatate ma pot apuca sa fac flotari, tractiuni fara sa-mi fie frica ca pot pati ceva la ea.
Tin sa precizez ca, mereu am avut o lipsa foarte mare de calciu, chiar si in prezent.

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Intreaba un doctor, nu merita sa risti aiurea.

De ce ai lipsa de calciu? Nu te alimentezi cum trebuie?

| RobertMoon a răspuns:

Salut, poti încerca, iar daca nu simti durere nu vei avea probleme.

| SiLaS a răspuns:

Este o fractura destul de rea dar nu trebuie sa iti faci griji pentru niste flotari si tractiuni. Daca faceai sala si impingeai 150kg la piept atunci trebuia sa iti faci griji.

| vladxone a răspuns:

Ti-ai scos placutele din antebrat? Ai facut recuperare speciala? In mod normal un os se reface in 6-7 luni complet! Eu zic sa nu iti faci griji, poti sa faci flotari la inceput daca iti este frica, oricum antebratul ar trebui sa fie 100%.