Am 12 ani si mi-am facut niste lucruri de la sala cu ce am pe la tara, am început să port o dieta sănătoasă fara carne multă, fără fast food si fara dulciuri si suc ideea este ca am inceput cu flotari,abdomene, genoflexiuni, tractiuni si lucruri improvizate dea sala imi puteti spune daca exista riscuri din cauza ca am doar 12 ani? Adica sa raman scund sau sa nu mai ma îngraș habar n-am. Am 43-45 de kg si 1.39 inaltime. (Am mai pus intrebarea asta de 2 ori dar primesc răspunsuri da si nu ai habar n-am ce sa cred, spuneti-mi cu sinceritate. Sper sa nu ma înjurati. Multumesc!

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

De la 18 ar fi indicat sa te bagi pe meseria asta cu muschii si fara continut artificial. Cred ca de la 15 ani mai trageam fiare pe la liceu in rest alergam la ora de sport si ma tineam bine de bicicleta. M.am format bine la fizic

| Adry05 a răspuns:

Doar abdomene și genuflexiuni și tracțiuni nu te afectează, important e să nu faci exerciții cu greutăți încă

| Ionut231312 a răspuns:

Daca vrei sa pui masa musculara pe tine, este recomandat sa incepi la 14 ani, la 12 ani esti prea mic.