Am 12 ani si mi-am facut niste lucruri de la sala cu ce am pe la tara, am început să port o dieta sănătoasă fara carne multă, fără fast food si fara dulciuri si suc ideea este ca am inceput cu flotari,abdomene,genoflexiuni, tractiuni imi puteti spune daca exista riscuri din cauza ca am doar 12 ani? Adica sa raman scund sau sa nu mai ma îngraș habar n-am. Am 43-45 de kg si 1.39 inaltime

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreaba un medic mai bine.

| IonutPetre12 a răspuns:

Din ce știu eu, doar daca pui presiune pe coloana nu o sa mai crești. Nu cred ca o sa te afecteze ce faci Tu acum.

| marevna13 a răspuns:

La varsta ta e bine sa faci inot si sa nu ridici greutati.

| aXy99 a răspuns (pentru marevna13):

Ai citit macar intrebarea? A spus ca a facut flotari, abdomene, genuflexiuni, tractiuni. Ce greutati a ridicat?!