| Zozohun a întrebat:

Am 14 ani si vara asta m-am apucat de sala. Am deja o lună, si m-am gândit daca este o decizie bună sa mănânc batoane inainte de sala cu proteine.
Voi ce ziceți?

7 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Este o decizie bunaStai linistit ca nu te vor afecta negativ in nici un fel.Bafta!

| AnastasiaK a răspuns:

Dar restul alimentatiei? Aia cum e? Va preocupa atat de mult niste chestii aproape nesemnificative in timp ce ignorati baza...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O decizie buna sa te increzi intr-un batoc, in loc de vointa ta.

| alexandru303 a răspuns:

Este foarte bine. Eu recomand sa iei ciocolata neagra dupa ce ai mancat acel baton si dupa sa incepi sportul. Incearca sa suporti ciocolata neagra ca iti spun ca muschii se vor dezvolta mai bine si vei avea mai multa energie. Funda?

| Cosmin86 a răspuns (pentru alexandru303):

Serios? muschii se vor dezvolta mai bine cu ciocolata neagra?

esti doar un COPIL MIC care isi da si el cu parerea, nu?

| Chitaristul26 a răspuns:

Batoanele sunt bune. Dar, ca toate prafurile de proteina, creatina, ce mai vrei tu, se numesc suplimente. Adica astea sunt doar ca sa ajungi cantitatea de proteine pe care trebuie sa o consumi, in cazul in care nu ai cum sa o obtii pe toata doar prin mancare. Nu conteaza cate batoane de proteine mananci daca nutritia nu e buna.

| Sorinin99 a răspuns:

La varsta ta nu ar trebui sa faci sala. Adica nu trebuie sa ridici de greutati, deoarece corpul tau este in dezvoltare, din moment ce tu ridici de greutatii opresti dezvoltarea oaselor si... Alearga, fa tractiuni la bara sau fa un sport.