| deeWW a întrebat:

Salut, TPU.

Am 15 ani si ma gandeam ca de la anul sa merg la sala deoarece nu practic nici un sport. Am in jur de 40 kg si 1.70 si nu sunt prea sigur cu idea de a mai merge la sala chiar daca multi mi-au spus ca voi incepe sa mai pun niste kilograme daca voi merge la sala. Sunt foarte slab, parintii mi-au spus ca este genetic si ma simt cam prost deoarece hainele imi stau ca pe gard. M-am gandit ca de atunci cand voi incepe scoala sa mananc mai mult si sa tin o dieta pentru a mai lua cateva kilograme in plus. Deci TPU, intrebarea mea e: este OK sa merg la sala cu 40 de kg si 1, 70 si daca voi merge la sala voi mai pune kilograme in plus? Chiar nu stiu ce sa fac, va astept comentariile.

Răspuns Câştigător
| broxi a răspuns:

La kilele astea nici nu cred că o să ai ceva forţă ca să poţi lucra la aparate. după mine ar fi mai bine să încerci să ţii o dietă de îngrăşare.

| catalin2098 a răspuns (pentru broxi):

Daca tine o dieta de ingrasare nu il ajuta deloc la aparate ca prin ingrasare nu capeti forta.mai bine ar merge la sala cu o dieta bogata in proteine si in felul asta o sa creasca in masa musculara si o sa fie definit.

| broxi a răspuns (pentru catalin2098):

Da nu tot degeaba ai mușchi dacă ești cât o scăndură? ar trebui să pui kile pe tine, abia apoi să le și transformi în mușchi.

7 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

In functie de dieta si antrenament poti sa pui kilograme in plus. Dar sfatul meu este sa te apuci de un sport care sa-ti placa si nu de sala. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ești foarte slab, mai bine te apuci de înot. Apropo, mănâncă calumea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PAi mai ingrasta amice si apoi te duci la sala. Cu 1.70 si 40 de kg nu ai ce face. Inaltimea e ok dar kilogramele sunt problema

| EllaMazerschi a răspuns:

Da, ar fi bine sa mergi la sala ''sa faci niste muschi'' si sa tii o dieta de ingrasare in paralel cu antrenamentele de la salawinking

| Radamel a răspuns:

La 170 cm, doar 40 kg? Esti pre slab frate, pune acolo pe tine pana la 55-60 ca sa ai pe ce face muschi, ca pe oasele tale nu se fac.