| TurnThePage a întrebat:

Am o colega de clasa care m-a indemnat sa imi iau skateboard. Zice ca mi se potriveste. I-am luat sfatul in considerare pentru ca nu a fost singura care mi-a zis. Dar inca nu mi-am luat. Toata chestia e ca imi e frica. Varul meu are skate. Am incercat sa ma dau pe el si am observat ca se misca pe o parte si pe alta ( nu pe lung, pe lat ). E normal sa se miste asa sau placa trebuie sa stea dreapta? Eu vreau sa imi iau. Simt ca am un fel de pasiune pentru skateboarding. Dar mi-e teama. Ce sa fac? Cum sa imi inving frica?

4 răspunsuri:
| KrazyK a răspuns:

Pai e clar ca se balanseaza. Daca nu sar balansa te gandesti cum ai face viraje?

| TurnThePage explică (pentru KrazyK):

Se balanseaza pe lat. Si din aceasta cauza, simt ca voi cadea ori intr-o parte, ori in alta, cu toate ca nu se va intampla. Din aceasta cauza mi-e teama.

| KrazyK a răspuns (pentru TurnThePage):

E normal. Nu-ti fie frica ca nu cazi. Ia-ti.

| TurnThePage explică (pentru KrazyK):

Ok. Multumesc happy