| LaurentiuFit00 a întrebat:

Am si eu 2 mici nelamuriri:
1.Este bun urmatorul antrenament cardio :
Flotari-Crucnh(abdomene)-mountain climbers-burpees, plank?

2. Exista vreo problema daca-l fac pe fiecare zi?

Multumesc anticipat!

FUNDA!

Răspuns Câştigător
| alin100 a răspuns:

Nu are nimic, sunt antrenamente de definire.Antrenamentele de masa musculara nu trebuiesc facute zilnic.Succes!

5 răspunsuri:
| alin100 a răspuns:

Nu sunt probleme,dar nu este prea important sa faci cardio cand slabesti, trebuie sa ai o alimentatie potrivita, si anume sa fii in deficit caloric, adica din necesarul tau caloric, scazi nr cu 400-500 kclaorii, iar numarul de grasimi trebuie scazut.Si in legatura cu antrenamnetul, da este bun, dar ti-am spus, nu conteaza antrenamnetul cat conteaza alimentatia si odihna!

| LaurentiuFit00 explică (pentru alin100):

Mersi frumos! Are ceva daca-l fac zi de zi? Oricum, nu am grasime, doar ca vreau sa ma definesc ceva mai mult.Ai funda.Mersi inca odata!

| LaurentiuFit00 explică (pentru alin100):

Asta stiu, fac 5 zile pe saptamana pentru masa musculara.

| alin100 a răspuns (pentru LaurentiuFit00):

Nu are nimic, sunt antrenamente de definire.Antrenamentele de masa musculara nu trebuiesc facute zilnic.Succes!

| clomid a răspuns:

nu sti ce inseamna cardio iar tie iti trebuie cativa ani buni de culturism ca sa arati cat de cat ok, ce vrei tu sa faci e pentru gravide

| LaurentiuFit00 explică (pentru clomid):

Stiu ce este cardio, dar zic daca e bun(acest antrenament) pentru a da jos grasimea...