| ReaperAlex a întrebat:

Are ceva daca fac exercitii (flotari) daca am febra la triceps
(pentru. ca flotarile se bazeaza in primul rand pe triceps)?
Va rog sa raspundeti in cunostinta de cauza. Multumesc.

Funda!

Răspuns Câştigător
| Chiforescu_Marius_1997 a răspuns:

Nu are nimic... poti sa faci ca asa iti trece mai repede febra (sa nu faci flotari foarte multe)

| Cosmin86 a răspuns (pentru Chiforescu_Marius_1997):

Ba face. e stupid sa te antrenezi cand ai febra.

Muschii trebuiesc lucrati DOAR cand esti 100 % odihnit

8 răspunsuri:
| cristi1505 a răspuns:

Nu mai face pana nu iti trece febra musculara.Te poti suprantrena deci nu e bine. Febra musculara e un semn bun, inseamna ca ai rupt fibre musculare si prin alimentatie si odihna ele se refac si cresc. Daca nu le lasi timp de refacere, distrugi tot procesul de crestere.Pana atunci fa streching daca vrei.

| x3Lexii a răspuns (pentru cristi1505):

NU E ADEVARAT.
Trebuie sa continui cu exercitiile, asa iti trece febra. Nu iti trece atunci cand stai degeaba, trebuie sa acomodezi corpu. E adevarat ca atunci cand ai febra nu trebuie sa faci la fel de mult ca inainte. Mai putin si mai usor dar trebuie sa FACI.

| cristi1505 a răspuns (pentru x3Lexii):

Tu nu ai citit ce am scris? Ai comentat numai ca sa te afli in treaba!

| x3Lexii a răspuns (pentru cristi1505):

Da, am citit ce ai aberat pe acolo. ^^

| cristi1505 a răspuns (pentru x3Lexii):

laughing))....nu mai are rost sa ma mai contrazic cu tine ca oricum nu sti nici macar un sfert din ce stiu euwinking

| x3Lexii a răspuns (pentru cristi1505):

Sigur!

| dyk3yy a răspuns:

Ai grija sa nu faci supraantrenament, si sa nu faci in fiecare zi. Mai asteapta vreo 2 zile pana dispare.