| fluid a întrebat:

Febra musculara (de la triceps) dispare daca fac in continuu flotari?

11 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

Ooo de disparut poate dispare da muschiul fara odihna nu o sa creascawinking trebuie sa iei cel putin o zi pauza intre antrenamentul aceleiasi grupewinking

| JohnnyBi a răspuns:

Si de la cosmyn in jos toti au diploma in nestiinta. cu febra musculara e treaba cu "cui pe cui se scoate", deci daca ai facut-o cu sport, miscare asemanatoare o sa iti treaca. eu nu te sfatuiesc sa faci flotari si muult streching. eu daca am asa fac... dimineata 30 de minute de streching si seara 30, o baie calda si 2 algocalmine. daca nu trece si vrei sa scapi de ea mai repede, du-te si ia-ti glutamina (se gaseste si la farmacii). nu e daunatoare corpului si ajuta la refacerea celulelor

| klau95 a răspuns:

Ce sa dispara man ca poti face supraantrenament.

| ionutz0116 a răspuns:

Nu dispare.Trebuie sa lasi muschiul sa se odihneasca pana iti va trece. Poti face ruptura musculara.

Răspuns utilizator avertizat
| CosminHaarp a răspuns:

Nu nu dispare din potriva iti va lungi durate febrei sa stii mai bine e sa astepti am avut si eu febra la triceps am facut flotari si abia peste 2 luni mi-a trecut dupa ce am incetat sa fac flotari flotarile nu ajuta ele iti obosesc corpul mai ales tricepsul

| Ralucutza a răspuns:

Febra musculara o sa dispara prin reluarea exercitiilor in zona respectiva, pentru ca maresc circulatia si usor usor dispare. Ai grija insa sa nu suprasoliciti muschii- vei putea suferi ruperi sau intinderi musculare. Spor!

| florina200 a răspuns:

Daca faci prima data multe flotari nu o sa-ti dispara daca tot te antrenezi corpul e obisnuit si nu o sa mai ai febra cu timpul.dar acum daca faci in continu flotari nu o sa iti treaca

| stefyyy a răspuns:

Daaa dispare da' trebuie sa faci in continuare pana se obisnuesc muschii cu efortul!

| 2Bad a răspuns:

Sa stii ca febra nu trece daca lucrezi in continuu muschiul ci faci mai rau. Febra musculara este vatamarea unor celule musculare si fortandule le poti chiar distruge facand intindere sau ruptura. Cel mai bine e sa iei o aspirina si sa il lasi sa se refaca.

| KaTaLyN a răspuns:

Febra musculara consta in acumulare de ACID LACTIC in muschi. Poti sa stai degeaba si o sa iti treaca in timp( nu stiu sa iti zic precis cat) sau cel mai bine poti face acelasi efor la aceleasi grupe de muschi pentru a ajuta la eliminare acidul din muschi mult mai repede. Efortul sa fie considerabil mai scazut, evident. Biologie 101