| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa infintet o echipa de fotbal si sa incep din Liga a 5a. Vreau sa stiu cam cat de mare ar trebui sa fie bugetul pentru Liga a 5a, a 4a si respectiv a 3a.Si as mai vrea sa stiu de unde vin veniturile? Adica se primesc bani la promovare sau din ce primesc?

Răspuns Câştigător
| Ibrahimovic a răspuns:

La inceput trebuie sa ai banii necesari sa platesti jucatorii. Depinde cat le dai pe luna. Vei avea nevoie de bani si pentru deplasari. Se mai adauga intretinerea stadionului, chiria (daca joci pe un stadion care nu e al tau) si alte costuri care mai trebuie.
Daca va fi sa ajungi la promovare o sa primesti ceva bani, dar nu cred ca la un nivel atat de scazut. Cand vei ajunge pe la Liga a 3-a probabil vei primi ceva bani.
Altfel trebuie sa iti cauti niste sponsori locali (Consiliu Local de exemplu) ca altfel nu ai cum sa faci fata si chiar daca faci fata, nu cred ca iti convine sa dai bani numai din buzunarul tau.

Salut!