| Adrian200007 a întrebat:

As vrea sa invat sa inot, dar mi-e frica ca atunci cand intru in apa ca ma duc la fund si nu ma tine apa. Am fost mai demult la piscina si toti copiii de acolo stiau sa inoate, apa avea 1, 80 iar eu am 1, 60, imi era frica sa nu ma duc la fund si sa raman acolo laughing), Mereu cand am fost undeva la piscina adanca mi-a fost frica sa intru ca nu ma tine apa la suprafata, ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| Doja a răspuns:

Invata sa faci pluta intai: tragi aer in piept maxim, te lasi pe spate astfel incat sa iti ajunga apa pana la urechi, picioarele, mainile, totul la orizontala.

Poti sa inveti asta si in apa foarte foarte mica (50 cm). Fara frica, si reusesti.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Te duci s ainveti sa inoti, ai auzit tu de cineva care a murit la cursuri de inot? Nu, normal ca nu, ca daca cumva te duci la fund imediat sare profesorul si te scoate, nici nu se pune problema sa ti se intample ceva, iar dupa ce o sa inveti bine sa inoti o sa scapi de frica de "apa adanca"

| TehDevil a răspuns:

Mergi la un bazin cu apa mai mica, gen 1.50 si invata acolo sa inoti. Nu trebuie sa fie apa mai mare decat tine pentru a putea invata.