| Andrei_Stefan_1999 a întrebat:

As vrea sa ma apuc de acest antrenament Insanity workout si nu stiu daca sa ma apuc sau nu. Am 16 ani si dupa parerea mea sunt cam slab, am 56 kg si 1, 74m. Acest antrenament slabesti mult dar mai face si un corp frumos si de aceea vreau sa ma apuc. Credeti ca ar trebuii sa ma apuc?

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Nu cunosc acest antrenament dar ai dreptate esti slab rau nu numai putin... Inainte sa practici orice sport apuca-te sa mananci sa pui ceva pe tine ca de nu pot aparea tot felul de probleme din care poti ajunge si la spital! Ar trebui sa ai cel putin 65 de kg inainte de a face ceva! Bafta!

| immortalfaith a răspuns:

In niciun caz n o sa ai un corp frumos la 40 de kg, nu mai zic ca antrenamentul ala e nefolositor
Doar pentru ca arata in prima poza un tip cu burta, iar in altul "dupa 60 de zile" ca l faci cu patratele si muschii cat casa nu inseamna ca i a facut in 60 de zile
Tie iti trebuie masa musculara, pentru a avea un corp frumos
Ar trebui sa mergi la sala, sa faci 3 zile pe saptamana (luni, miercuri, vineri) doar spate, piept si picioare pana iti dezvolti o anumita baza si ajungi pe la 65 kg
N o sa ai niciodata un corp frumos fara sa ai masa musculara, tu daca ai face un antrenament ca ala ai ajunge la 50 kg si cu patratele, ai fi un schelet
Antreneaza te cu greutati sau daca n ai bani de sala fa acasa luni flotari
https://www.youtube.com/watch?v=jWc8gHlAkoM
Miercuri baga spate ( tractiuni cu ce priza vrei tu, priza larga are prioritate)
Vineri picioare (genu, fandari)
Sii alearga zilnic dimineata sau cand vrei tu daca vrei patratele si pofta de mancare
Mananci o data la 2-3 ore, nu te forta dar nici putin sa nu mananci
Ar trebui sa eviti prajelile, sucurile si toate prostiile astea (in caz ca vrei patratele)