| Unicucebeea a întrebat:

Daca ma apuc de Cangoo Jump credeti ca voi avea un corp mai frumos? Ajuta?
Funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Orice sport, practicat cu regularitate, te ajută să ai un corp mai frumos.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Hristos a înviat!
Da, orice sport este binevenit. Dacă vrei să slăbeşti e important să ai şi o alimentaţie mai sănătoasă. Evită prăjelile, grăsimile, dulciurile, băuturile acidulate şi nu mânca după ora 18.
Specialiştii recomandă să faci mişcare minim 30 de minute pe zi. Aşadar, îţi urez succes şi Paşte Fericit!

| Madaliinaaa a răspuns:

Hristos a înviat! Sigur că da! Corpul tău va fi mai tonifiat, vei scăpa de celulită şi vei da şi jos câteva kg, dar trebuie să te ţii de el măcar o perioadă de timp şi desigur, să îl îmbini cu o alimentaţie echilibrata, mai puţine prăjeli, grăsimi şi dulciuri, dar mai multe legume şi fructe. Succes.

| Iubibilăă a răspuns:

Da dar trebuie sa iti programezi sa sari la anumite ore.
Este doar pentru distractie.
Vreau si eu sa-mi i-au.
P.s: Ca sa slabesti trebuie sa mananci sanatos si sa faci sport.
O zi frumoasa.

| Unicucebeea explică (pentru Iubibilăă):

Multumesc happy Eu ma voi duce la o sala pentru asta deci cred ca voi avea un program.

| Antoni0 a răspuns:

Da. vei avea corp mai frumos, muschi si piele tonifiata si daca te tii mai mult timp, poti scapa de celulita si ti se va face fundul mai ferm.

| LucianSalvanLorand a răspuns:

Multe prietene dea mele au mers, și chiar se vede o diferență, au slăbit, și pe o colega de clasa a ajutat-o sa scape de celulita. Dar nu uita frumusețea interioara e cea care contează cu adevarat. Paste fericit!