| mihai4000 a întrebat:

azi mi-am calculat cam ce macronutrienti am mancat:proteine:98, 3; Lipide:53, 8 carbohidranti:102 si fibre 10, 2, credeti ca este bine? vreau sa ma mentin(fac sala si beau si 2l de apa) ce parere aveti, vreau sfaturi, cel mai bun raspuns primeste funda!

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In primul rand fibrele sunt prea putine eu recomand legumele low carb cele mai importante din dieta zilnica, pentru ca te vei constipa, proteine e ok, grasimi era ok daca era cam 70, carbo mult prea mult

parerea mea este ca daca mergi la sala faci culturism creste proteinele, nu ce manci are importanta si cantitatea a ceea ce manci poti manca o felie de paine si e carbo dar nu vei ingrasa, un snitel mic, slanina, totul sta in cantitatea mancata, eu cand am mancat carne si faceam sport m-a ajutat mult proteinele se vad rezultatele

| mihai4000 explică (pentru RAY):

Carbo e mai mult din fructe...