| drug41 a întrebat:

Ce steroizi mi-ati recomanda? ( numele), si ce se mai ia pe langa aceste steroizi in general? ( avand in vedere ca am 17 ani 1, 87 si 90 kg ) 1 an de sala la rupere, si totusi vreau ceva mai mult!

Răspuns Câştigător
| CristiAGC a răspuns:

Nu iti zic ca esti prea tanar pentru steroizi deoarece o sa ma injuri, asa ca iti dau un raspuns la obiect cu care sper sa te ajut! Steroizii te afecteaza din multe puncte de vedere doar daca nu ii folosesti cu cap. Sa nu iei niciodata doar steroizi orali, e mai bine sa ii combini cu injectabili asa ca iti dau un exemplu de ciclu foarte eficient pentru masa musculara format din danabol(naposim), sustanon 250(injectabil). Danabolul(naposimul il iei timp de 6 saptamani cate 4-5pastile/zi, sustanon 250 timp de 8 saptamani cate 2 fiole/saptamana (de preferat una luni si una joi, dimineata). Pe parcursul acestui ciclu trebuie neaparat luat 6-9 pastile de liv52(hepatoprotector) si tamoxifen(antiestrogen care actioneaza impotriva ginecomastiei). Dupa ce termini ciclul ai nevoie de PCT (terapie post ciclu) format din pregnyl 5000, nolvadex si clomid pentru a aduce la un nivel normal secretia de testosteron si pentru a mentine masa musculara acumulata. Iti pot da multe exemple de cicluri dar ti-am spus pe cel care il folosesc si eu. Cu acest ciclu, in 8 saptamani, cu o alimentatie bogata in proteine si antrenament serios poti pune chiar si 20 kg pe tine! Daca tot esti hotarat sa iei steroizi macar iai cu cap, fara sa te expui la riscuri uriase, din acest motiv trebuie sa fii foarte documentat inainte de folosire!

11 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Te mananca in fund si vrei sa te scarpini cu o scandura cu lame si cuie? la 17 ani + steroizi iti asiguri moartea pana in 35 de ani. sa nu mai zic ca agati ceva te duci acasa cu ea si...atat. dai cu limba ca morcovul e ciau pana dupa pct. esti o mandrete de prost daca apelezi la stero la 17 ani. + ca iti faci praf sistemul osteo-articular

| Ionait a răspuns:

Esti prea tanar pentru steroizi. Ciclurile se fac abia dupa ce ti-ai atins maximul fizic si cat-de-cat mental.

Mai asteapta ceva timp (2-3 ani) si apoi poti sa incerci.

Cineva ti-a raspuns Danabol. Eu unul ti-as recomanda Tura (varianta imbunatatita a Dana) si putin testo (Tura cam stopeaza productia proprie de testosteron). Dupa ciclu e neaparat un PCT (Tamoxifen sau Nolvadex - Tamoxifen gasesti pe la farmacii pe la vreo 50lei/cutia).

Dupa primul ciclu, daca vezi ca ti-a mers, poti baga Tren sau Tren cu testo. Tren e de 100 de ori mai potent decat testo dar la fel ca si Tura, blocheaza testosteronul propriu. La fel, dupa ciclu fa un PCT.

Uita-te aici si o sa gasesti mai multe informatii si niste cicluri puse destul de bine la punct: http://www.allsports-pharmacy.ws/

Revin insa: mai asteapta cativa ani. Inca esti tanar. Cel mai probabil nu o sa dai importanta tuturor aspectelor si ai toate sansele sa gresesti ceva (faci o ginecomastie, o sa ai probleme cu productia proprie de testo).

| drug41 explică (pentru Ionait):

Inteleg, sunt un tip destul de solid vreau sa grabesc putin lucrurile pe propria raspundere! am nevoie doar de retete de pastile etc.
ca inca sunt tanar imi spune mama

| ebrahim a răspuns (pentru Ionait):

Nu dar eu am raspuns la intrebare.

| florynmondialul a răspuns:

Cam repede la 17 ani! baga suplimente pana mai cresti! un oxid nitric si un concentrat proteic pe langa o alimentatie corecta fac diferenta!

| drug41 explică (pentru florynmondialul):

Interesanta si varianta ta florine, da-mi si cate un nume pentru oxid si concentrat proteic de exemplu ">: Whey 4564, dacia3242..etc, ok?
de (pastile praf. sau ce sunt )

| florynmondialul a răspuns (pentru drug41):

Ok! http://www.megaproteine.ro/......gth-615-g/ asta e oxidul nitric!
http://www.megaproteine.ro/......otic-907g/ si asta e concentratul proteic!

| KilluaZoldyck a răspuns:

Sunt exact ca tine numai ca eu am intre 86-88kg laughing si tot sala de 1 an fac laughing

| AdrianUrsut a răspuns:

Mai copii, voi ati innebunit!

Steroizii se iau doar daca practici culturismul in mod profesionist. Si ajungi sa iei steroizi din dorinta de a castiga concursuri si vezi ca nu poti sa o faci altfel decat luand steroizi ca si celilalti concurenti.

Tu..la 17 ani ar trebui sa te concentrezi pe scoala si mai putin pe muschi...sau mai rau..steroizi. Aici http://www.steroizi-online.com/articole-noutati/ gasesti o varietate de informatii despre consumul de steroizi, insa toate aceste produse sunt dedicate culturistilor profesionisti, nicidecum elevilor de liceu.

Ca nota finala: Continua cu sala asa curat fara steroizi si o sa intelegi mai tarziu ca ai facut cea mai buna alegere.