| Dragopolis a întrebat:

Cum pot sa fac mușchi mari si puternici la bicepsi si pătrățele pe abdomen acasă? Voi ce antrenamente faceți si ce rezultate aveți? Câți cm au bicepșii si cât puteți ridica? Mulțumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Badybeast pentru tot corpul, 2 gantere si o bara, eu inainte sa fac programul abia bagam una la bara apoi bagam 8, 9 vb serios cam dupa 2 saptamanii

| Misfits a răspuns:

Ridici greutati de 5 kg cu fiecare mana pentru biceps, cate 5 serii a cate 20 de ridicari pe zi, si pentru patratele, faci abdomene.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Misfits):

De ce "pe zi", muschii cresc in zilele de pauza.

Si NU poti si muschi si patratele, cand faci patratele PIERZI din muschi.

Ca sa pui muschi :

- mananci 4-5 mese consistente pe zi ( chiar mai multe, 5 fripturi pe zi trebuie sa devina ceva normal pentru tine )

- antrenamente cu greutati serioase, muschi 1 grupa pe saptamana ( alegi 1 zi in care faci biceps si DOAR in ziua aia faci, cu mai multe exercitii si greutati MARI ).

- NU exista "ridicari", vrei sa spui "flexii, extensii, fluturari, etc.", ridicari e un cuvand folosit de COPII MICI

Copii mici si firavi, fac ei "20 de ridicari pe zi" ca sa ramana firavi!

| Zacase a răspuns:

Detalii, detalii, ai greutati? Presupun ca nu, nu ti le-ai fi luat doar de dragul de a le avea. Biceps cu greutatea corpului cam greu. Faci multe tractiuni, ce sa-ti zic, cam toate celelalte exercitii antreneaza tricepsul...
Daca vrei abdomene se schimba treaba, aici tine mult de dieta, mai usor cu carbohidratii sa poti da grasimea jos...