| BoyX6Boy a întrebat:

| Cum pot sa imi imbunatatesc si eu abilitatile la fotbal?
Cu ce sutez?
Cu ce bombez? Va rog frumos!
Sa nu radeti de mine ca nu stiu cu ce sutez, bombez!
Am 9 anisoritongue!

Răspuns Câştigător
| mihaitorres a răspuns:

Numai prin munca poti sa imbunatatesti abilitatile la fotbal.Referitor la cum suteti.Sunt mai multe stiulri de a suta.De ex daca vrei un sut in forta trebuie sa sutezi cu siretul. Daca vrei un sut tehnic trebuie sa sutezi cu exteriorul. Sper ca te-am ajutat.Si daca chiar nu ai inteles.Ai putea sa rogi un adult, prieten care se pricepe sa iti arata cum sa suteziwinking. Funda?happy

12 răspunsuri:
| Cheloo20cmRecords a răspuns:

Sut poti sa dai cu orice parte a piciorului(lat,călcai,spit, șiret, rist)
ca sa dai tare ca taranu lovesti cu toata forta mingea
sau poti sa mai dai tare cu siretu(eu folosesc)

| cristi202 a răspuns:

Iei o minge, si dai cu piciorul in ea. Asta se cheama sut. Bomba este cind sutezi tare de tot.

| DannyJo1nTu a răspuns:

Du-te la un club de fotbal... funda? sau poti sa vii la clubul meu, 3 kids sport, este pe strada fizicienilor un spatele liceului decebal. succes

| ΛᄂΣX a răspuns:

Sutezi cu latul sau cu siretul(niciun caz cu ciocul) bombezi cu siretul bagi piciorul pe sub minge si dai tare(si eu am 9 ani si nu bombez prea bine.

| Cipi_3119 a răspuns:

Pf.daca nu stii la ani astea sa joci fotbal...
eu am inceput la 4 ani laughing

| Chiti a răspuns:

Cu piciorulwinking

| Razvan1807138078340 a răspuns:

Tre sa ai muschi la picioare.eu am 12 ani si nici nu am nevoie de elan ca sa dau peste poarta.fa muschi

| Deyu_4766 a răspuns:

Daca vrei sa dai ca animalu dai cu spitu (e adevarat dai tare de tot dar nu stii in ce directie se duce) daca vrei sa dai cum trebuie dai cu siretuwinking dar nu e cine stie ce daca nu ai ceva muschiuletz pe picior (sfat :ca sa ai muschi ceva date cu bicicleta pe viteza cea mai grea) eu nu dau cu spitu dau numa cu siretu (si nu bombez cand sa cineva in poarta merg usor si ma uit pe unde pot sa sutez si se produce inevitabilu rolling on the floor) si la 9 ani ai tai. Trebuia sa incepi mai de mult eu fac fotbal de la 4-5 ani tongue si nu am mers la vreun club de fotbal sau ceva de genu si sutez destul de bine tongue Bafta!

| sasukeady a răspuns:

Pff, trebuia de la 4 ani sa te apuci de fotbal, acum eu m-am apucat la 13 ani... Bine am jucat foarte mult de la 6 ani de la 11 pana pe la 22-23 cu prieteni. Dar cu mult antrenament poti, du-te la un antrenor sau cauta pe net in zona ta, antrenamente fotbal gratis. Eu sunt la antrenament gratis, dar n-am ce sa zic te pune sa alergi mult, 30 de minute, sa driblezi si se dezvolta muschiu la picior si dai mai tare... Cu siretu dai tare, daca ti-o centreaza cineva si vine mingea de sus nu da cu latu ca zboara peste poarta, dai cu siretu. Baftawinking

| BoyX6Boy explică:

Stiti ceva, toti meritati o funda, roz, frumoasa! Toti mati ajutat, imi pare rau ca am ales prea repede dar asta e, cand esti grabit... Acuma joc mai bine, sa-mi dai headshot prin perede de nu joc mai bine; ce tot vorbesc joc mult mai bine, cine o facut 10 ani oare? MOAlaughing!

| faSDFASD a răspuns:

Cand esti la lovituri liberen te uiti la minge si incerci sa localuzezi punctul din centru. Apoi alergi cu picioarele indoite, iar cand sutezi ti piciorul intins si siretul sa fie pe minge, iar daca vrei sa dai in dreapta bagi mai mult interiorul, daca dai in stinga dai cu varful degetelor pe minge si pe centru bagi din amandoua.

| alexandru007 a răspuns:

De obicei se bombeaza cu siretul(elegant) sau cu ciocanela(ciocul) dar dai ca un taran.