| Jorah a întrebat:

e bun programul acesta pentru muschi, la varsta mea de 14 ani? 1, 65 inaltime, 47 kg

50 abdomene scurte
50 abdomene lungi
Pauza 20 secunde
50 abdomene scurte
50 abdomene lungi

10 flotari normale
10 flotari maini apropiate
Pauza 10 secunde
10 flotari cu degetele fata in fata
10 flotari in pumni

30 genoflexiuni
50 secunde, bicicleta in aer.
Pauza 20 secunde
30 genoflexiuni
10 genoflexiuni cu 2 bidoane de 6 L in mana.

Il fac 1 data pe zi, cam in cat timp mi s-ar dezvolta muschii? Si este bun programul? Nu ma gandesc sa fac sala de la varsta asta.

6 răspunsuri:
| JokerV a răspuns:

Nu stiu ce sa zic despre progam dar daca lucrezi in fiecare zi si nu iei pauza cu greu o sa se vada ceva... daca mai lucrezi cand ai febra musculara e degeaba total

| Cosmin86 a răspuns:

Ai nevoie de ALIMENTATIE pentru muschi in primul si in primul rand, la 47 de kg nu ai ce muschi sa faci, efectiv nu ai masa unde sa se formeze.

Pune mana si mananca serios intai, peste 3 mese pe zi bogate in proteine si carbohidrati, si apoi iti faci un program.

La 47 de kg esti extrem de slab.

| Jorah explică (pentru Cosmin86):

Am putina burta straight face

| Cosmin86 a răspuns (pentru Jorah):

La 47 de kg ai burta? ce mananci acum?

p.s. : conteaza si CALITATEA, sunt unii care cu 6 mese pe zi nu fac burta si altii fac burta doar de la 2-3 mese, conteaza foarte mult ce mananci

Răspuns utilizator avertizat
| Andrei_Rusu_Andrei_1990 a răspuns:

Nu exista abdomene scurte si lungi.