| Anonim2452333312 a întrebat:

fac de 2 saptamani sala, am aproape 15 ani si vreau sa cresc foarte repede in masa musculara. Nu stiu, m-am gandit sa iau niste proteine extrase din zer, ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

1. NU raspund pentru funda. Doar copiii mici si pampalai raspund pentru asa ceva, eu am totusi 32 de ani.

2. Trebuie sa mananci sa-ti asiguri 2 grame de proteina/kg-corp si 4 grame de carbohidrati/kg-corp zilnic + grasimi sanatoase.

Exemplu aici:

http://www.culturism.ro/......tenta.html

Eu personal preferam 3 fripturi pe zi + 2-3 oua + branza + 4 farfurii de orez/cartofi + 1-2 pesti + iaurturi + migdale/caju. Toate in aceeasi zi, evident.

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

1. Cate fripturi mananci pe zi?
2. Nu exista "foarte repede". Chiar si cei care mananca de 50-60 de milioane de lei vechi / luna + se injecteaza, tot in ani de zile pun muschi.

Copil de 15 ani... vrea el muschi "foarte repede" dar probabil nici nu are un jurnal de alimentatie, mananca ce-i pune "mami" in farfurie.

| Anonim2452333312 explică (pentru Cosmin86):

Pai si imi zici ce trebuie sa mananc si toate alea
si primesti funda garantat!

| Anonim2452333312 explică (pentru Cosmin86):

Pai si ce trebuie sa mananc?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Anonim2452333312):

1. NU raspund pentru funda. Doar copiii mici si pampalai raspund pentru asa ceva, eu am totusi 32 de ani.

2. Trebuie sa mananci sa-ti asiguri 2 grame de proteina/kg-corp si 4 grame de carbohidrati/kg-corp zilnic + grasimi sanatoase.

Exemplu aici:

http://www.culturism.ro/......tenta.html

Eu personal preferam 3 fripturi pe zi + 2-3 oua + branza + 4 farfurii de orez/cartofi + 1-2 pesti + iaurturi + migdale/caju. Toate in aceeasi zi, evident.

| RobertMoon a răspuns:

Ești prea mic ca sa iei ceva acum și faci sala de 2 săptămâni și vrei să crești repede în masă muscularăhee hee abia după câteva luni se văd rezultate cât de cât. Culturiștii bagă milioane bune pe lună în alimentație și suplimente, nu e chiar cum crezi tu.
Proteine nu are rost sa iei, sau nu poți mânca singur acasă friptură, nuci, ouă, unt de arahide, pește? De exemplu o friptură din piept de pui are mai multe grame de proteine decât o servire de protein whey care are aproximativ 19-20g proteine...o friptura de 100g are 25g proteine, 100 grame de nuci undeva la 18g proteine și lista poate continua, cercetează mai mult înainte de a cumpăra nimicuri de pe net.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2 saptãmâni de sala si deja vrei prafuri ...Sunt inutile mai mult te-ar ajuta informatia carti, ebook-uri despre Stiinta sau experienta altora cu antrenamentul si nutritie. Pentru ca e de asteptat sa nu ai habar ce faci.

| Anonim2452333312 explică:

Chiar meriti barosane