| zE3nMV a întrebat:

Fac sala de 4 luni si m-am gandit sa iau proteine. Vreau sa stiu daca sunt bune acestea : http://www.myprotein.ro/sports-nutrition/impact-whey-pro tein/10530943.html
Trebuie sa consum zilnic? Daca da, cat timp o sa-mi ajunga 1kg?

9 răspunsuri:
| Robi1444 a răspuns:

Lasa proteinele. o sa te inbolnavesti la ficat sau altundeva. Ia-ti proteine naturale. adica din oua, lapte, carne etc.
Crede-ma, stiu ce vorbesc.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Robi1444):

Serios? Te imbolnavesti de la suplimente?

Si alea tot din MANCARE sunt facute.

Stii tu ce vorbesti? Esti dora un COPIL MIC care isi da si el cu parerea, nu?

| Robi1444 a răspuns (pentru Cosmin86):

Go ahead. bagati proteine prin prafuri. vorbim peste 10-20 de ani cand tu esti in spital cu probleme la ficat iar eu sunt afara in natura sanatos.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Robi1444):

Arnold si Stallone au 65 de ani si sunt sanatosi si arata bine, ca fapt divers.

Eu am 29 si am analizele perfecte.

Alte comentarii tampite mai ai? Stii ca am depasit EVUL MEDIU si acum avem acces la informatie, nu?

| Robi1444 a răspuns (pentru Cosmin86):

Tu te compari cu star-uri de la hollywood? te-ai gandit mult? tu de unde stii ca n-au facaut ceva diete sau ce dracu sa zic...
serios? eu credeam ca inca mai traim in evul mediu. pacat.
timpul le rezolva pe toate. stai linistit. poate nu te afecteaza cu nimic acum, dar mai tarziu 100%

| Cosmin86 a răspuns (pentru Robi1444):

Medicii specialisti au aratat clar ca NU te afecteaza, ma refer la suplimentele 100 % naturale, nu la cele indulcite cu aspartam sau altceva.

p.s. : NU POTI sa folosesti termenul de "proteine sintetice" si apoi sa vrei sa fii luat in serios... e ca si cum cineva spune "e multe" si apoi vrea sa-ti dea lectii de gramatica!

| zE3nMV explică (pentru Cosmin86):

Deci sunt bune proteinele alea? big grin Poti sa-mi raspunzi te rog?

| Cosmin86 a răspuns (pentru zE3nMV):

Sunt mancare concentarata... pur si simplu, se ia mancare ( zer, albus de ou, etc. ) si SE SEPARA proteina de restul continului ( deoarece mancarea are si grasimi si altele ).

Asta e toata ideea: separi proteina de restul continutului.

| SoleX a răspuns:

De ce nu iti iei un izolat tot de la aceeasi firma? Sunt destul de bune avand in vedere ca sunt indulcite cu stevia si au un raport bun proteina/carbs