| Georgestaff08 a întrebat:

m-am apucat sa fac exercitii luni si joi fac 8 serii a cate 10 repetari marti si vineri fac 8serii de tractiuni, oar miercuri ai sambata fac genoflexiuni si abdomene fac cate 8 serii a cate 15 repetari ce parere aveti de acest program?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Uite eu unu asa fac dua o ora de bodybeast cu gantere, flotarii, ridicari gantere la piept, tractiuni, genoflectiuni cu gantere zilnic, abdomenele strica coloana, daca vrei isi dau un program de bodybulding acasa da ai nevoie de 2 gantere da repet ca si cu corpul tau poti face muschi, si inca ceva la fiecare serie creste numarul nu tot la fel ca muschiul se adapteaza si nu cresti in muschi, de exemplu 20 de flotari seria 1, seria 2 25 si tot asa, asa daca te opresti la un numar nu progresezi si stagnezi, si nu din prima mult apoi esti mort cu calm, daca te doar nu executi corect miscarea te opresti vezi cum se face, si nu multe reatitari cate mai multe intro serie

| Zacase a răspuns:

Nu mi-o lua in nume de rau, dar cu acet program slabe sanse sa faci ceva, dar meh, de asta ai intrebat nu?
Creste numarul repetarilor si scade numarul serilor. 4 serii a cate 20 de flotari este un start bun. Tractiunile incearca sa faci 2-3 serii, cat de multe poti pe serie. Genoflexiunile si abdomenele iar, 4 serii de 30. Tinand cont ca lucrezi doar cu greutatea corpului incearca sa faci totul intr-o singura zi, urmatoarea o lasi pentru repaus, dupa iar iti faci exercitiile si tot asa. Cand incepi sa le faci usor scazi pauzele, modifici intensitatea exercitiului, dar nu maresti numarul de repetari.
https://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474
https://www.youtube.com/watch?v=kIaqbrWBexY
https://www.youtube.com/watch?v=0HFkqI_80hg
Acestea sunt niste tinte demne de realizat, dar care o sa dureze destul de mult pana le atingi...

| Georgestaff08 explică:

Scz luni si joi fac flotari