| watchmen a întrebat:

Am 18 ani, 1.70 si 65kg
Ce parere aveti de programul meu?
Luni-flotari(4 serii a cate 25 repetari, deocamdata)+abdomene (la fel)
Marti- alergat min. 3 km + genoflexiuni (100 din 2 serii)
Miercuri=Luni
Joi=Marti
Vineri=Luni
Sambata=Marti
Duminica nu fac nimic
E bine asa sau trebuie sa o las mai rar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dannyjj a răspuns:

Eu zic ca e bine, ai mai putea sa introduci in program un exercitiu pentru spate, tractiuni la bara, asta daca ai unde sa faci tractiuni. Si chiar nu ai deloc de uned sa faci rost de gantere sa lucrezi si la biceps, umeri,?

4 răspunsuri:
| dichi a răspuns:

Nu stiu ce rol are acest antrenament sincer, dar daca vrei sa faci muschi, si nu numai, este foarte foarte aiurea. 4 Serii de cate 25 de flotari sunt nimica toata, nici nu apuci sa incalzesti muschiul ca deja ai si terminat. Specifica ce vrei sa realizezi cu o astfel de tentativa de "antrenament"? (daca il putem numi antrenament)

| p3bogdan a răspuns:

Salut... Daca vrei sa te menti asa e bunicel programu.Eu as recomanda sala nici nu se compara cu flotarile, intereseaza-te prin orasu tau.Bafta...

| paulthe1 a răspuns:

Nu vrei sa primesti un raspuns de la cineva profesionist? intra pe www.proculturism.com suna-l pe baiatu asta, e foarte de treaba si te poate ajuta.

| tudorr a răspuns:

Din cate vad, cu programul asta iti antrenezi cateva grupe musculare.Mai bine du-te la sala, dar sa mananci multa carne, sau daca nu ia ceva proteine.