| Simion_Cristian_1998 a întrebat:

Nu ma prea pricep in domeniul asta dar as vrea sa aflu cate ceva, am 16 ani, eu cred ca am un corp destul de frumusel pentru varsta mea, dar as vrea sa mai cresc putin, a-si dorii sa-mi spune-ti ce proteine sa-mi cumpar pentru inceput si daca sa mai continui cu ele, a-si dorii proteine pentru incepatori? Multumesc!

4 răspunsuri:
| Lupulalbastru a răspuns:

Proteine pentru incepatori nu exista.Cum esti la inceput invata prima data toate exercitiile de baza la fiecare grupa de muschi.Parerea mea este sa incepi fara proteine vreo 2-3 luni si sa mananci mai multi carbohidrati si proteine la masa. Uita-te pe google la alimente bogate in proteine si carbohidrati si iti vei putea face o selectie. Iar daca tot vrei neaparat niste suplimente poti sa te uiti pe acest site care mi se pare unul dintre cele mai bune de pe piata in momentul de fata atat ca pret cat si calitativ: http://www.power-tech.ro/

| Simion_Cristian_1998 explică (pentru Lupulalbastru):

Multumesc pentru site, dar am facut un an sala si am luat pauza 1an jumate si am vrut sa ma apuc de la inceput si cunosc toate grupele de muschi inclusiv toate exercitiile si eu m-am referit la niste proteine nu asa tari de exemplu nu ca (GFX, Nitro, Borno etc)... ceva mai slab daca cunosti, multumesc oricum pentru raspuns!

| Lupulalbastru a răspuns (pentru Simion_Cristian_1998):

Ceva mai slab nu are rost pentru ca suplimentele mai ieftine iti vor da dureri de stomac, diaree si alte probleme.Mai bine iti strangi niste banuti si iti cumeperi ceva de calitate care te v-a satisface. Dar totusi daca insisti poti intra aici: http://www.redis.ro/ro/
Nu sunt cele mai bune suplimente dar nici cele mai rele.Au niste batoane proteice chiar foarte bune:D

| Cosmin86 a răspuns (pentru Simion_Cristian_1998):

Nu exista "proteine tari sau slabe", exista doar proteine.

O proteina e o proteina, atat, nu e "mai tare sau mai slaba".

Gfx NU SUNT PROTEINE, gfx are 50 % carbohidrati ( si de proasta calitate, ZAHAR ).