| Anonymus01 a întrebat:

Pentru a face forta acasa prin flotari, tractiuni si exercitii cu gantera, exercitiile trebuiesc executate incet sau normal?
Stiu ca daca le faci incet faci masa musculara, dar pe mine ma intereseaza forta.
Astept raspuns.
P.S.: Am 14 ani!winking

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu lucra incet. Rapiditatea e mai importanta decat masa musculara. Daca vrei sa ajungi la o forma fizica cat de cat buna iti recomand sa te duci la sala. Acasa nu prea ai ce faca. Toate bune!

| SiLaS a răspuns:

Exercitii pentru forta sunt cu greutate maxima si repetari putine max 6 iar acasa nu prea ai cum sa iti atingi scopul

| CristiMC a răspuns:

Sall incearca sa le faci mai repede pana la epuizare pentru fiecare serie!

| Sfetnicul a răspuns:

Orice exerciții făcute cu cap sunt bune pentru sănătate și organism. Nu te apuca acum să faci ca disperatul până îți ies ochii. Fă flotări și sunt de ajuns. Sunt bune pentru toți mușchii.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Sfetnicul):

Serios? Flotarile ( care lucreaza 1 grupa semnificativ si restul NESEMNIFICATIV ) sunt bune pentru toti muschii?

Esti doar un COPIL MIC care isi da si el cu parerea, nu?