| Liviutz98 a întrebat:

Am 13 ani. Daca fac Marti, Joi, Sambata, Duminica aceste exercitii este ok pentru masa musculara si pentru forta?(in fiecare din aceste ile fac acelasi program)(fac exercitiile acasa, am echipament): Flexii cu gantera -100 Bicicleta fitness -10minute Impins cu gantera -50 Ridicat de la umar in sus gantera-50 Extensii-100 Abdomene-200 Ridicat lateral gantera-15 Flotari 50. Asta fac intr-o zi. E bine?(Nu pomeniti invatatul deoarece am doar 10).

3 răspunsuri:
| r0by2oo9 a răspuns:

Nu prea e bine ce faci, din cate stiu mersul la sala(e totuna cu ce faci u ) ar trebui sa il incepi de la minim 16 ani,deoarece afecteaza coloana si cresterea,si oricum nu cred ca ar trebui facute in aceeasi zi toate aceste exercitii ci :intr-o zi faci pentru abdomen,alta pentru picioare, bicepsi, etc Parerea mea ar fi sa nu te apuci acu de ele, ci sa mai astepti un timp

| Andreai a răspuns:

Nu cred ca ai doar 10. "aceste exercitii este ok"
Ce inaltime ai? Daca esti mai scund nu te apuca de la varsta asta pentru ca iti opreste cresterea

| Liviutz98 explică (pentru Andreai):

In primul rand am doar 10 si merg si la olimpiade. Daca nu crezi mie nu imi pasa. Am o inaltime de 1.70