| NicuNiku a întrebat:

Pot sa imi maresc viteza pe 50 m de la 8.0 la 6.0? In cat timp si ce antrenamente fac?
P.S: Am 16 ani si 11 luni, inaltime 1.82, kg 73-74 si joc fotbal.

1 răspuns:
| Catalin_Zaharie_1996 a răspuns:

2 secunde sunt multe, slabe sanse sa poti progresa asa mult, dar daca reusesti ai tot respectu'.Si eu fac sport de performanta. Pot spune ca mi-am imbunatatit sprintul prin exercitii explozive la picioare si alergari repetate in sprint pe deal in sus, sau scari( pasi mici si rapizi pana sus pe fiecare treapta). Daca le faci frecvent o sa vezi o imbunatatire.