| ClaudiuGoosty a întrebat:

Sunt baiat am 17 ani, nu prea am muschi, adica masa musculara, sunt cam slabut, 1.77 si 56 kg.Am mainile subtiri(antebratu).As vrea sa am un corp mai muschiulos, dar nu stiu cum sa incep.Ce imi recomandati? Un program ceva.Dar ceva sa ma si motiveze.As face niste flotari asa dar parca n-am chef.Va rog.

8 răspunsuri:
| AliLina2 a răspuns:

Iti spun sincer, du-te la tara la bunicii tai, acolo e si aer curat si te revigoreaza. ajuta-i pe bunicii tai la treaba, ca de exemplu sa spargi lemne..sau sa te duci la camp sa cari lemne, etc.Eu stau la tara de cand ma stiu si inainte nu prea aveam muschi, dar acum ca am 19 ani am inceput sa lucrez prin sat, sa ajut vecinii..si uite asa am facut muschi la maini, picioare si abdomen..prin simplul lucru ca muncesc la tara. Faci si bani, te faci si cu muschii iar aerul te face sa te simti energic.Incearca sa faci dupa cum ti-am zis.Iti garantez ca o sa mearga, acum e decizia ta!

| Chrislvdarkness a răspuns:

Fii atent, ca sa razi cand faci antrenamentul faci asa ( ce fac eu, ca sunt un lesen in totalitate), de dimineata, faci o serie de abdomene (ca si muschi abdominali trebuie sa ai ) o serie de 10 pentru inceput, dupa cresti, si asta de 5 ori, adica, in total 50 si dupa ce faci 10 abdomene, faci dupa 10-15 flotari cu mainile apropiate de abdomen (asa iti creste bicepsul) si, daca vrei sa razi, canti cu voce tare (dar sa fii singur laughing)) ) "Dimineata cand ma scol, dau o tura-n curu' gol " Si tot asa, si a da, pentru biceps la flotari, faci flotari cu bratele apropiate de abdomen, iar pentru acel muschi al umarului (nu stii cum se numeste deci ii zic degeaba pe nume ) faci cu mainile departate de corp, sper ca ti-am fost de folos, si faci acele exercitii, dimineata si seara din doua in doua zile, sa nu faci febra, daca ai facut febra, esti mort 5 zile

| florynmondialul a răspuns (pentru Chrislvdarkness):

Esti pe langa cu totul!

| florynmondialul a răspuns (pentru Chrislvdarkness):

Vrei muschi? du-te la sala si mananca de 4-5 ori mese bogate in proteine!

| GGTomi a răspuns (pentru florynmondialul):

Ori e prost, ori face misto.

| GGTomi a răspuns (pentru florynmondialul):

Cel mai important e sa mananci (nu de la fastfood), nu ai cum sa faci muschi daca esti slabut.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Chrislvdarkness):

Esti doar un COPIL FIRAV care isi expune si el antrenamentele lui de 2 bani, nu?

Apuca-te de sah

| florynmondialul a răspuns (pentru GGTomi):

Si eu ce am zis ma rog? am zis undeva ca nu trebuie sa mananci sanatos? daca esti miop si nu vezi raspunsul du-te la doctor!