| anonim_4396 a întrebat:

Un program de exerciti pentru dezvoltarea muschilor la 13 ani jumatate? In special din propria expertienta! Multumesc.

8 răspunsuri:
| Cosminovici18 a răspuns:

Salut! Pai uite un program daca ai aparat acasa e foarte bine daca nu ai poti sa mergi la sala...dar daca nu poti sa mergi la sala poti sa faci acasa exercitii: 5-10 flotari, 50 de abdomene si 50 de genoflexiuni si daca se poate sa faci exercitiile astea timp de 2 ore in fiecare zi!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Cosminovici18):

De ce in fiecare zi, muschii se dezvolta in perioada de odihna, NU cand ii lucrezi.
cu flotari, abdomene, genuflexiuni si altele in fiecare zi faci muschi din parti.

mai documenteaza-te

| Cosminovici18 a răspuns (pentru Cosmin86):

Cum zici tu

| Cosmin86 a răspuns (pentru Cosminovici18):

Nu ai nicio treaba cu sportul asta, apuca-te de sah.

P.S: cine ti-a recomandat sa-ti lucrezi muschii 2 ore la un antrenament, poti sa-i spui ca e un idiot

| Cosminovici18 a răspuns (pentru Cosmin86):

Tu comentezi la raspunsul meu dar daca tu esti mai destept de ce nu ai raspuns la intrebare sa'l ajuti?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Cosminovici18):

Pentru ca nu am cu ce, cand pot da un sfat folositor dau, dar la 13 ani corpul nu e dezvoltat, nu produce suficient testosteron ( aproape deloc ) si hormon de crestere ca sa puna muschi, mai trebuie sa mai creasca intai.
Si i s-a dat deja raspunsul asta, nu mai avea rost sa mai zic si eu.

| FlaviuB a răspuns:

13 ani e putin pentru dezvoltarea muschiilor deoarece muschii nu sunt dezvoltati inca la varsta aceea, astepta inca vreo 2 ani.

| Blond10 a răspuns:

Buna eu am 16 ani. Începi cu 10 flotari, genoflexiuni, abdomene apoi 9, apoi 8.5.1. In fiecare zi pluseaza cu cate una 11 10...
Intr-un timp scurt vei vedea rezultate.
Dar daca vrei mai repede fa înot.