| Lov3rBoy a întrebat:

vreau sa ma apuc de sala dar nu stiu ce program sa-mi fac si cum sa ma organizez.
Ce grupe sa lucrez in fiecare zi, daca sa mananc dupa antrenament, cat sa lucrez, toate detalii de genul, etc.
De luni pana vineri sunt ocupat de la 12 la 8 asa ca ce spuneti sa merg de dimineata sau seara sau ambele? Orice informatie e bine venita

8 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

De ce in fiecare zi? muschii se dezvolta in zilele de pauza, tu chiar sa progresezi putin si lent?

| AnaRadu a răspuns:

Hei.
Sa stii ca poti sa faci cate ceva in fiecare zi, cam o ora jumate thinking
Ziua 1-> Biceps
Ziua 2-> Abdomen
Ziua 3-> Piept
Ziua 4-> Picioare ( Nu stiu daca ti-am precizat corect, dar stii tu despre ce zic)
Poti sa te duci dimineata sau seara, cand ai tu timp. Nu cred ca e tocmai ok sa mergi de 2 ori.
A da, poti sa mai pui inca ceva la Ziua 5, dar imi scapa acum.
Cand vii de la sala, faci un dus, si cam dupa 30-40 de minute poti sa mananci.
happy.

| Cosmin86 a răspuns (pentru AnaRadu):

Biceps o ora jumate? vai de capul meu ce prostie ai spus.

Apuca-te de sah

| AnaRadu a răspuns (pentru Cosmin86):

Pisoi, stai calm. Fac si eu sala si vad cum fac baietii de acolo, asa ca taci din gura. Stii ca comentezi, dar probabil nu faci nimic. :3
In locul tau as inceta cu raspunsurile idioate daca nu ai nici macar o solutie. Asa ca te rog eu frumos, daca nu dai raspunsuri, dispari de pe TPU pentru ca nu este un site unde tu poti face ceea ce vrei.
Multumesc pentru intelegere.
Apucate tu de sala si mai discutam cu programul.

| Cosmin86 a răspuns (pentru AnaRadu):

90 % din aia care fac sala HABAR NU AU sa se antrenezi.

Vezi pe ORICE site de culturism ( gen www.culturism.ro, www.topculturism.ro, etc. ) cum se lucreaza corect biceps.

p.s. : dau raspunsuri, am peste 16.000 de raspunsuri la sport, vezi profilul meu.

" Apucate tu de sala si mai discutam cu programul. ", am deja peste 5 ani de sala ( + 2 ani de kickboxing ).

Vezi profilul meu...

| AnaRadu a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu ma intereseaza pe mine de cati ani faci sala si cati ani de kiskboxing ai tu.
Sincer, nu te mai certa cu mine degeaba.
Poti sa ai si un milion de raspunsuri, nu ma intereseaza.
Daca nu iti convine ce scriu eu, coomenteaza STRICT la ceea ce a intrebat el si ajuta-l. Nu te mai certa cu mine in zadar. Sa stii ca baietii aia fac de mai mult timp sala decat faci tu, asa ca stai calm. :3
Pe ask si pe site-urile de socializare toti putem face cate ceva. :3
Eu i-am dat o idee, asa ca, cum am mai spus nu mai comenta la mine.
Si in legatura cu sah-ul, pot sa te bat la sah. :3

| lex79 a răspuns:

Prima oara trebuie sa capeti rezistenta.nu te apuci direct de lucrat muschi.

| dragonslep a răspuns:

Deci de o bine sa mananci dupa sala, dar nu prajeli, maninca ceva proteine, un baton proteic, niste alune e fte bine asa si nu este ok sa faci 2 antrenamente pe zi, doar cei ce se duc la concursuri si sunt in perioada de competitie fac 2 antrenamente pe zi, si dupa ce termina concursul revin la 1 pe zi asa acuma ziua 1 : spate cu triceps ziua 2: umeri amtebrat ziua 3 : pauza ziua 4 picioare ziua 5 : piept biceps ziua 6-7 pauza pentru inceput e fte bine 4 zile pe saptamana
asa fac si eu tot 4 si am ceva vechime
tine minte asa fa 3 exerciti pentru grupele mici 1 de baza si 2 de izolare, daca vrei doar la umeri poti sa le faci pe toate de baza