| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPUhappy
Vreau sa ma fac fotbalist.
Daca vreau sa ma fac fotbalist este adevarat ca trebuie sa ma duc la liceu cu profil sportiv la fotbal? Asa sigur pot ajunge fotbalist? Va rog cine imi da cele mai multe informatii despre cum sa devin fotbalist ii dau fundahappy

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie sa ai talent si sa te inscrii la un grup de fotbal, liceul cu profil sportiv e in general pentru cei ce nu vor sa invete

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Sunt talentat, dar de la liceul sportiv ( fotbal ) pot ajunge nu?

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Toata lumea vrea sa fie forbalist in ziua de azi

| anonim_4396 explică (pentru PreaDulcePreaFin):

Hahaha, ce gluma buna.

| Cocian_Xander_1997 a răspuns:

1.Trebuie sa fii talentat
2.Trebuie sa fii dispus sa faci exercitii fizice constant si de oricare
3.Sa dai probe pentru diferite echipe de fotbal (nu neaparat cunoscute) si sa te faci remarcat
4. Daca dai la un liceu sportiv ai un avantaj in fotbal dar dupa ce iti vei incheia cariera in fotbal va trebui sa iti alegi o alta meserie si un liceu sportiv nu te va ajuta. Nu este obligatoriu sa inveti la un liceu sportiv sa fii fotbalist.
Sper ca te-am ajutat.

| anonim_4396 explică (pentru Cocian_Xander_1997):

Dar si de la liceu sportiv poti ajunge mai departe..Si dupa ce termin ajung ceva mediu nu? Liceu sportiv te face cunoscut, nu?

| Cocian_Xander_1997 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu neaparat

| anonim_4396 explică (pentru Cocian_Xander_1997):

Dar?

| LookAtMee a răspuns:

Nu nu e nevoie...e nevoie sa faci antrenamente sa te duci la o echipa de juniori si de acolo... ajungi fotbalist