| KenJi a întrebat:

Salut tuturor. Am inceput sa merg la sala, pana acum am fost de doua ori si a fost fain. Prima data am facut ce mi-a spus antrenorul, cand am plecat am plecat cu o durere mare in maini si in muschii de langa gat, mainile nu mi le puteam tine drepte deoarece ma durea la cot, intre brat si antebrat.Am mers si a doua oara (adica azi) si durerea imi disparuse cand faceam exercitiile la aparate (tot sub indrumarea antrenorului). Dupa ce am plecat acasa iar aveam durerea, dar am zis ca trece ca e dupa antrenament si e normal. Si pana acum la ora 11:47 seara nu m-au lasat din durere. Tin sa spun ca prima data cand m-a luat durerea a tinut o zi si ceva.

Ce sa fac sa scap de durere? Ajutor va rog. Funda si vot

Răspuns Câştigător
| razwan3l a răspuns:

laughing) 100 % e febra musculara si e normal asteaptate la cateva saptamani pana isi dau drumu muschii si eu am trecut prin asta tonguelaughinglaughing
p.s. asculta si de ruxandraaa si intreabati si antrenoru da eu zic ca e febra

7 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

Ai dat de febra musculara, eu cand am facut prima data genuflexiuni am facut ca nebunu si nu mai puteam sa conduc masina, nu puteam sa merg dracul deloc 2 saptamani, am crezut ca s-a rupt dracul ceva in muschi laughing

| sy46 a răspuns:

Eu cand am inceput sala am avut febra de mergeam ca o mumie o saptamana jumate; maseaza zonele dureroase cu un gel (ex. diclofenac) si ia dupa antrenament o jumatate de aspirina tamponata (ajuta la absortia acidului secretat de catre fibrele musculare)

| Kl0d a răspuns:

Pai te lupti cu fiarele man,.e o vorba trage de fiare inainte sa traga ele de tine.dar inseamna ca te-ai luptat ca si cum ar fi ultima oaralaughing las-o mai moale... febra musculara apare cand depui prea mare efort.

| ruxandraaa_8807 a răspuns:

Daca tot dai bani la antrenor care a facut o facultate sa-ti raspunda la astfel de intrebari de ce nu-l intrebi pe el?happy

| crististeaua a răspuns:

Ai febra musculara

| cosminmoise a răspuns:

E febra musculara.Pe mine m-a tinut o saptamana si ceva.

| altradu a răspuns:

E normal sa te doara daca pana acum nu ai facut exercitii de acest fel. Daca durerea e musculara, fa o incalzire cum trebuie iar dupa efort baga o banda. Daca e de ligamente/tendoane micsoreaza greutatile.
Orice lucru trebuie luat treptat. Cel mai bine vorbeste cu antrenorul si explica-i problema ta...