| 4everFriend a întrebat:

Salut tuturor microbistilor si mai ales stelistilor.Ne e clar la toti, chiar daca unii nu vor sa o recunoasca(vorbesc si statisticile), ca Steaua este cea mai buna echipa din Romania la toate capitolele, mai putin la imn insa, care nu este deloc pe masura ei. Eu vreau sa va provoc si sa va straduiti sa compuneti o poezie sau un Imn pentru Steaua, iar cea mai frumoasa o sa primeasca funda. Si poate de ce nu, o sa fie si viitorul imn OficialwinkingHaideti cat mai multi, poate reusim sa facem ceva frumos. Succes si Forzza Steaua pana la moarte.

Răspuns Câştigător
| rhino50 a răspuns:

Hai sa ati zic o gluma buna:petrolu locu1 laughing) nici tu nu crezi a?

15 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si ce plan ai tu sa faci din 2 versuri scrise de un copil de pe TPU imnul stelei?

| sublime89 a răspuns:

Steaua e cea mai buna echipa din istoria Romaniei pentru ca a fost special facuta de comunisti sa fie asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Copile care iubești Steaua sau ții cu ea macar puțin
Când ai tu timp, întreabă-ți tatăl ce știe despre Valentin
De Boloni, simbol al Stelei, de Hagi sau de Lacatuș
Să-ți spună el dacă mai știe prin ce mijloace-au fost aduși.

Copile care iubești Steaua sau doar pretinzi că o iubești
Când ai tu timp, întreabă-ți tatăl ce-nseamnă fotbal la Ploiești
Cum se umplea vechea arena nu doar la meciurile tari
Pe vremea aia Steaua voastră avea-n tribune militari.

Copile care iubești Steaua și te mândrești că ești stelist
Când ai tu timp, întreabă-ți tatăl despre partidul comunist
De cum se transformase Steaua în jucărie de partid
Și cum era în B pe vremuri un meci Petrolul cu Rapid.

Copile care iubești Steaua și te dai fan adevarat
Când ai tu timp, intreabă-ți tatăl ce-i diferit? Ce s-a schimbat?
Pe vremuri mulți veneau la Steaua ca se temeau de represalii
Acum vin îmbătați de banii și de delirul lui Becali.

Copile care iubești Steaua și te gândești că e normal
Când ai tu timp întreabă-ți tatăl de ce-i nea Puiu general
Pe vremuri mulți veneau la Steaua doar să se facă securiști
Acum vor banii lui Becali și toți devin pupincuriști.

Copile care iubești Steaua și mergi acum pe stadion
Când ai tu timp, întreabă-ți tatăl ce-i cu cutia de carton
În care se tot mândrea MM că el ar prefera să stea
Și-acum se gudură cu Gigi tot închinându-se la Stea.

Copile care iubești Steaua și o repeți de-atâtea ori
Când ai tu timp întreabă-ți tatăl ce-nseamnă "Vinde! Pleacă! Mori!"
Cum protesta Gigi Mustață și cum îi îndemna pe toți
Și-acum s-a murdărit de brânză și de smântână pe mustăți.

Copile care iubești Steaua și ne-o dai nouă drept exemplu
Când ai tu timp, întreabă-ți tatăl de ce nu mai jucați pe "templu"
Că poate-așa îți vei da seama și îți va explica și tata
Ce legătură-i între Steaua, arena Ghencea și Armata.

Copile care iubești Steaua și o susții din toți rărunchii
Când ai tu timp, întreabă-ți tatăl de episodul cu genunchii
Și după ce îți povestește, să vii și tu și toți steliștii
Tot în genunchi la fel ca MM. Că vă așteaptă PETROLIȘTII.

Copile care iubești Steaua și tot susții echipa *ulii
Când ai tu timp întreabă-ți tatăl ce e cu "mâna lui Ianuli"
Și ce-a facut Mache cu mâna, și tu și ceilalți steliști
Să-mi faceți tot la fel și mie și miilor de PETROLIȘTI.

| 4everFriend explică (pentru anonim_4396):

Voi sunteti mii, noi milioane..nu va puneti cu noi rau, ca daca scuipam, s`ar putea sa va inundam. Deci, in concluzie, mii de petrolisti n`au decat ca sa ne suga....si anul asta, sa va rugati la zei sa nu picati cu noi in cupawinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru 4everFriend):

Ma amuzi. Inteleg ca te deranjeaza versurile postate de mine, dar din pacate, pentru tine si toti stelistii, sunt adevarate. Eu nu o sa te jignesc asa cum ai facut tu pentru ca nu merita, am o cultura mai mare ca a ta. Pentru mine e important sa-mi sustin echipa nu sa-mi injur adversarul.
P.S. Daca noi trecem de semifinala si treceti si voi iti dai seama ca ultima ta replica nu mai are sens, nu?

| 4everFriend explică (pentru anonim_4396):

Si daca u nu jignesti, la ultima strofa ce a fost? app, te`ai rugat bine la Dumnezeu, ati scapat de o bataie in finala cu Steaua

| anonim_4396 a răspuns (pentru 4everFriend):

Mi-e sila sa ma cert cu tine, nu meriti, mai ai de invatat sa te comporti in societate.

| 4everFriend explică (pentru anonim_4396):

Te inteleg, esti suparat ca v-a batut astralaughing)) voi intai sa bateti pe astra si dupa sa aveti pretentii sa vorbiti despre steauawinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru 4everFriend):

Din nou, ma amuzi. Se zice ca cei inteligenti cedeaza primii. Ei bine, eu am terminat. Cand o sa te simti mai inteligent sa ma cauti sa vorbim.
Bine, pa.
P.S. Indiferent de jignirile pe care o sa le primesc nu o sa-ti mai raspund, nu merita.

| anonim_4396 a răspuns (pentru rhino50):

Nu am sa ma cert cu tine doar pentru ca sustii alta echipa.

| 4everFriend explică (pentru 4everFriend):

Doamne daca imi esti prieten

Cum te lauzi la toti sfintii,
Da-i in scris porunca mortii,
Astazi pe la 8 jumate,
Cand o fi sa joace Steaua,
Sa-si ascuta iarasi arma
Sa aterizeze-n groapa
Sa apara-n voalul ei
Sa-i omoare pe catei.

Doamne daca imi esti prieten
Cum te lauzi la toti sfintii,
Da-i in scris porunca mortii,
Dupa ce violeaza cainii,
Sa arunce iarasi vorba
Sa se-auda pa-n la stele
Cat de buni am fost noi, Doamne
Sa se linisteasca cerul,
Sa se faca ros-albastru
Sa fi-ti fericiti si Voi
Ca le-am dat iar 5 la 2

Doamne daca imi esti prieten
Cum te lauzi la toti sfintii
Da-i in scris porunca mortii
Astazi pe le miez de noapte
Sa se tina lupta sortii
Si ca toti dinamovistii
Sa-si jeleasca iarasi mortii.

| rhino50 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma tu nici nu stii macar de ce sustii petrolu ca aveti un antrenor de ****, un fotbelist rebut care delimiteaza gazonu cu nasu si 2-3 jucatori de liga 2.
asta e marea echipa numita Petrolu Ploiesti ati avut norc cat o stat Contra la voi antrenor ca ati ajuns locu 3 da dupa ce o plecat nu stiu daca mai prindeti loc de europa ligue.
Si in final esti un copil de 12-13 ani care sustine o echipa de rahat care da copy/paste la o poezie de rahat dp site si te dai petrolist mai bine vezi de scoala ta

| anonim_4396 a răspuns (pentru rhino50):

Fie ca drumul sa-ti fie luminat pentru ca momentan esti in intuneric.

| rhino50 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vo bagat astra in intuneric de totlaughing)

| rhino50 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai sa ati zic o gluma buna:petrolu locu1 laughing) nici tu nu crezi a?

| rgx a răspuns:

Cine e steaua?