| Lexmyyy a întrebat:

va rog sa imi spuneti si mie cum as putea sa slabesc rapid la burta... chiar nu stiu ce sa fac sad

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a slabi in zona abdomenului, fa urmatoarele exercitii:
Pentru partea superioara:
-http://www.youtube.com/watch?v=Ss_yNisUL48 incepe cu 20-30 si avanseaza pe parcurs la 70-80.Fa-le o data la doua zile, pentru a evita febra musculara si intinderile musculare.
Pentru partea inferioara a abdomenului:
-http://www.youtube.com/watch?v=mluijhFQbm4&feature=related incepe cu 50(sunt foarte usoare)si avanseaza pe parcurs la 150.In rest procedezi exact la fel ca in cazul celuilalt exercitiu abdominal.
Numarul de repetari propus de mine este doar orientativ si il poti mari,treptat,daca consideri ca este cazul,pana la numarul cel mai potrivit pentru tine.
Pentru rezultate mai rapide,elimina din alimentatie produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile, sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci, alune sau fistic.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte si dupa masa,in special,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Portiile trebuie sa fie medii,nici prea mult, nici prea putin(astfel vei asigura organismului energia necesara si vei preveni aparitia multor complicatii).Vei obtine rezultatele intr-un timp bun, dar nu record.Succes.

4 răspunsuri:
| DaNNN a răspuns:

Incearca sa faci abdomene.

| VicTeodor a răspuns:

NU face abdomene in prostie si simple, Abdomenele sunt mai multe exercitii.Muschii abdominali au grupa de sus,de jos, si cei oblici, de aceea trebuie sa cauti programe de abdomene. Poti cauta pe youtube.De asemenea,nu le face zilnic,muschii cresc cand se odihnesc, fa-le cu pauza de o zi sau doua. Poti sa faci:o zi abdomene, o zi alte grupe de muschi.si tot asa.Si incearca sa mananci mai multe mese 4-5 pe zi dar la fiecare sa mananci mai putin si sa nu mananci dupa ora 6 seara. In legatura cu exercitiile, sunt destul de multe, alege de pe youtube un program. daca nu gasesti iti recomand eu unul: 8 min abs passion4professionhappy sper ca am fost de ajutorhappy

| Ambassaderåd a răspuns:

Salut.daca ai peste 18 ani comanda pe net animal cuts sau alfa burn.slabesti pana in 15 kg dar depinde cum lucrezi. daca ai pana in 18 ani, cumpara de la farmacie ceai verde si da la bicicleta sa alearga zilnic 30 minute si abdomene 30 minute cu pauza intre ele de 30 secunde.

| yobogda a răspuns:

Sa faci abdomene din greuwinking