| blaablaablaaa a întrebat:

Salut, va rog sa raspundeti doar cei care stiu si sunt in domeniu! Am 17 ani, ar dauna cu ceva daca as lua proteine? Fac sala de 3 luni, am nevoie de masa musculara.
Sunt bune proteinele Whey pe baza de zer? http://www.pronutrition.ro/whey-protein/

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Invata diferenta intre "proteine" si "suplimente cu proteine".

Apoi pune din nou intrebarea, ca acum ai pus o intrebare idioata, ca tu iei proteine de la 1 an, in caz ca nu stiai.

| blaablaablaaa explică (pentru Cosmin86):

Ai de pla mea uite unde era geniul ascuns. Era logic ca este vorba de suplimente X_x

| Cosmin86 a răspuns (pentru blaablaablaaa):

Era logic ca nu stii nici macar niste notiuni de baza.

Si da, la capitolul cunostinte in acest domeniu, sunt un geniu pe langa tine, vezi si tu profilul meu sa vezi cu cine stai de vorba.

COPIL PAMPALAU de 17 ani, ma comenteaza el pe mine!

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Nu iei proteine, iei suplimente proteice >_<.1 e mica are 900 de g asta inseamna 10 zile, 2 daca esti slab cauta un gainer cu ceva carbo 40 proteina 60 carbo ceva de genu

| NDC12 a răspuns:

Proteinele le iei si din mancare, mancarea contine proteine, fara protene nu poti sa traiesti, deci sa te intreb eu acum, are ceva daca iei proteine?

Sunt bune proteinele Whey (nu se zice proteine whey pe baza de zer) pentru ca suna ciudat deoarece Whey= zer. Incearca 100% Whey gold standard de la ON(Optimum Nutrition), gasesti pe megaproteine.ro.

| blaablaablaaa explică:

1. Treaba cu sumplimente nu sunt notiuni de baza, se intelegea de la sine, dar nah ca sa dovedim cat de destepti suntem trebuie sa batjocorim putin.
2. Sa presupunem ca sti mai bine, ok, si era greu sa imi explici frumos?
3. Copil de 17 ani, dar macar stiu sa scriu, ANALFABETULE! Probabil ai muschi dar creier 0.