| flavius27 a întrebat:

Vreau sa ma apuc de sala, am 17ani, 54kg, 1, 80m si vreau sa iau proteine Gfx-8, pot sa iau sau trebuie sa fac 1/2 luni sala fara a lua proteine? si cate timp ar trebui sa iau si cat timp fac pauza? pot pati ceva daca iau proteine?

3 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Da cu scoala cum e? Proteina bac, ce faci cu ea? Creier cat o nuca pe urma...

| DAnc3 a răspuns (pentru ywar):

Si care e problema daca baiatul vrea sa faca un sport? Viata se rezuma doar la scoala?

| Lothar a răspuns:

Iti recomand sa iei proteine doar atunci cand stagnezi.
Daca esti incepator nu ai nevoie de proteine d`alea pentru ca muschii oricum cresc
In schimb baga orez, paste, paine integrale, iaurt, branza, piept de pui, peste, nuci, alune, oua (in special oua)
Mai bine apuca-te de sala..stai un an vezi care-i treaba si apoi daca vrei iei proteine
Tu fiind ectomorf ar trebui sa te antrenezi 3 zile pe saptamana si maxim 1 ora pe zi, mananca o data la doua ore