| Eduard_Arghir_1997 a întrebat:

Salut, ziceti-mi si mie ce exercitii sa fac la sala pentru piept ca sunt asa de multe, si din cate stiu nu e bine sa faci multelaughing : banca orizontala unde poti sa faci cu bara si cu ganterele diferite exercitii, la fel si la banca inclinata cu capul in jos si la banca inclinata cu capul in sus, la scripeti diferite exercitii, mai sunt si aparate pentru facut piept, poti sa faci la paralele, etc....sunt multe exercitii. Ce exercitii imi recomandati sa fac tinand cont ca sunt incepator si sa lucreze bine toate partile pieptului si sa se vada rezultate?

3 răspunsuri:
| SiLaS a răspuns:

Exercitii cu bara dreapta pentru tine:
Banca orizontala 4x6-8
Banca inclinata 4x6-8
Banca declinata 4x6-8
Fluturari 4x10-12
Exercitiile se schimba in functie de rezultate si asta se face o data la 6 luni pentru cunostinta ta generala!

| Eduard_Arghir_1997 explică (pentru SiLaS):

De ce se schimba o data la 6 luni? ce se intampla daca le schimbi mereu?

| SiLaS a răspuns (pentru Eduard_Arghir_1997):

Cu ce scop sa le schimbi mereu?