| Louys a întrebat:

Salutare!

Am 15 ani si vreau sa ma apuc de sala!
Dar am o dilema.Eu, pana in ziua de azi, am practicat un sport, in care iarna si vara aveam o perioada de pregatire fizica ce consta in exercitii cu greutati(impins la piept cu bara, indreptari cu bara, tractiuni si genuflexiuni cu bara, atat).

Practic, intrebarea mea este:
Practicand acest sport, de care vreau sa ma las si apucandu-ma de sala, ar trebui sa incep ca un "incepator" sau ca un "avansat"? Tinand cont ca pe perioada iernii si a verii aveam acel program si faceam doar acele exercitii,
Si alergat mai faceam, pentru rezistenta.(alergatul il faceam pe tot parcursul anului, dar neregulat).

Răspuns Câştigător
| aXy99 a răspuns:

Ca un incepator, dar ajusteaza-ti greutatile in functie de forta pe care o ai.

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Exista doar "incepator" sau "avansat"? Intermediar nu exista cumva?

| OmulKartof a răspuns:

Dupa mine ar trebui sa incepi cu moderat la picioare si incepator la piept si brate
Si incearca sa mananci sanatos
Crede-ma si eu am facut sala si am avut si antrenor
Stiu tot ce tewbuie sa favi ca sala si ce alimentatie sa ai
Succes in continuare

| Cosmin86 a răspuns (pentru OmulKartof):

Ce inseamna la tine "sa mananci sanatos" pentru sala?