| AdrianBucur a întrebat:

Salutare!
Am comandat un supliment numit ZMB6 acum cateva zile!
Mai multe detalii despre supliment aici http://suplimente-culturism.ro/scitec-zmb6.html

Am 16 ani si as vrea sa stiu daca il pot lua fara sa mi se intample ceva!(mai doreste sa il ia si o persoana care are 46 de ani)

Detalii supliment:

Zinc 30 mg 300%
(as zinc gluconate)

Magnesium 450 mg 120%
(as magnesium gluconate)

Vitamin B6 11 mg 736%
(as pyridoxine HCL)

Ingrediente: dextrose, magnesium gluconate, zinc gluconate, prydoxine HCI (vitamin B6), magnesium stearate, gelatin (capsules).

Răspuns Câştigător
| Goldenboy97 a răspuns:

Nu se intampla nimic, citeste modul de administrare ca sa vezi cate pastile poti sa iei pe zi.

| AdrianBucur explică (pentru Goldenboy97):

Adolescenti si femei:1 capsula pe zi!

Imi poti spune cand e mai bine sa iau capsula? Seara sau dimineata? Si nu contine prea mult zinc si vitamina b6?

3 răspunsuri:
| AdrianBucur explică:

Adolescenti si femei:1 capsula pe zi!

Imi poti spune cand e mai bine sa iau capsula? Seara sau dimineata? Si nu contine prea mult zinc si vitamina b6?

| Goldenboy97 a răspuns (pentru AdrianBucur):

Dimineata.
Aportul crescut de proteine si un efort fizic sustinut si intens mareste considerabil necesarul de vitamina B6 in organism. Deci nu cred ca este vreo problema atat timp cat te antrenezi ai nevoie de o cantitate mai mare. Oricum intoxicatia cu vitamina b6 este foarte rara. Zincul este necesar deci poti sa-l iei cu incredere.